Nie zatrzymał się do kontroli w Henrykowie

Nie zatrzymał się do kontroli w Henrykowie

Policja

Czy niezauważenie policjanta posiadającego odblaskową kamizelkę, wydającego sygnał do zatrzymania pojazdu można nazwać roztargnieniem, nieuwagą czy może nieodpowiedzialną jazdą? Takie zachowania są niebezpieczne oraz kończą się wysokimi mandatami. Tak było w przypadku 59-letniego kierującego, który w środę nie zauważył policjanta wydającego mu polecenie zatrzymania się do kontroli. Mężczyznę zatrzymali jednak policjanci z Pieniężna. W efekcie na konto kierującego trafi 25 punktów karnych, a jego portfel uszczupli się o 2000 zł.

W środę (22.02.2023 r.) o godzinie 16:45 w Henrykowie policjanci ogniwa ruchu drogowego lidzbarskiej komendy zauważyli kierującego osobową Hondą, który naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu. Funkcjonariusz wydał kierującemu polecenie do zatrzymania się, jednak ten nawet nie zwolnił i odjechał w kierunku Pieniężna. Funkcjonariusze ruszyli za Hondą, w tym czasie już informując policjantów powiatu braniewskiego, o zaistniałym zdarzeniu. Policjanci z Pieniężna zatrzymali kierującego na terenie gminy Pieniężno. Jak się okazało 59-latek nie miał powodów do niezatrzymania się do kontroli drogowej. Był trzeźwy, posiadał uprawnienia do kierowania, a jego pojazd był w pełni sprawny.

REKLAMA

Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony i tłumaczył funkcjonariuszom, że przejeżdżając przez Henrykowo nie zauważył policjanta, który wydawał mu polecenie do zatrzymania się. Finalnie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł i 10 punktów karnych za wykroczenie wyprzedzania innego pojazdu na skrzyżowaniu oraz mandatem w wysokości 1000 zł i 15 punktów karnych za wykroczenie niestosowania się do polecenia wydanego przez policjanta. Kierujący przyjął mandaty przyznając się do popełnienia obu wykroczeń.

NIE PRZEPŁACAJ ZA OC
reklama
ORNECIANKA POLECA
REKLAMA