Straż Pożarna

Straż Pożarna

Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy z lidzbarskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, trzy zastępy z OSP Orneta, zastęp z Bażyn oraz Henrykowa.

5 marca br. przed godziną 20:00 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego przy ulicy Kopernika w Ornecie. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z lidzbarskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, zastępy z OSP Orneta oraz zastęp z OSP Mingajny i Henrykowa.

W środę tj. 9 lutego br. w godzinach porannych doszło do pożaru piwnicy w budynku jednorodzinnym przy ulicy Braniewskiej w Ornecie. Wydobywający się dym z części podpiwniczonej budynku zauważył mieszkaniec, który zaalarmował służby.

17 marca 2022 r. w Mingajnach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której dokonano przekazania samochodu pożarniczego. OSP otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN

30 maja br. po godzinie 22:00 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim przyjął zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym przy ulicy Sienkiewicza w Ornecie.

17 marca 2022 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której dokonano przekazania nowego samochodu pożarniczego Komenda Powiatowa w Lidzbarku Warmińskim otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki RENAULT z opcją ratownictwa technicznego posiadający zbiornik na środek gaśniczy o pojemności 3m3 i autopompę o wydajności 3000 l/min.

Więcej artykułów…

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA