Podczas przeszukania zabezpieczono kosmetyki o wartości ok. 10.000 zł

Podczas przeszukania zabezpieczono kosmetyki o wartości ok. 10.000 zł

Policja

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi 35-latkowi , który jest podejrzany o kradzież kosmetyków w jednej z orneckich drogerii. Podczas przeszukania mieszkania 35-latka policjanci zabezpieczyli skradzione wyroby na kwotę ok. 10.000 zł.

W miniony piątek (07.02.20) podczas przeglądania sklepowego monitoringu jeden z pracowników orneckiej drogerii zauważył mężczyznę, który kradł z półek kosmetyki i wyroby drogeryjne. Po powiadomieniu policjantów pracownicy sklepu złożyli zawiadomienie o przestępstwie na kwotę ok. 1700 zł. Podczas wykonywania dalszych czynności policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli do podejrzanego mieszkańca gminy Orneta. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, kryminalni znaleźli dużą ilość kosmetyków. Jak się okazało pochodziły one z kradzieży z tej samej drogerii. Wartość skradzionych przedmiotów opiewała na kwotę co najmniej 10.000 zł. 35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Podczas przesłuchania przyznał policjantom, że kradł z miejscowej drogerii bo potrzebował pieniędzy na życie. Mundurowi ustalili, że mieszkaniec gminy trudnił się przestępczym procederem od grudnia ubiegłego roku. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA