Stracili w Henrykowie prawko

Stracili w Henrykowie prawko

Policja

Mandaty, punkty karne oraz zatrzymane prawo jazdy to efekt przekroczenia prędkości o 60 km/h w obszarze zabudowanym.  Policjanci z drogówki nie mieli dla nich taryfy ulgowej.

Wczoraj (tj. 19.10.2020 r.) lidzbarski patrol drogowy dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolował m.in. prędkość, z jaka poruszają się kierujący. Kontrolą objęte były m.in. drogi w gminie Orneta. Patrol ruchu drogowego nadzorował drogę wojewódzką nr 507 w miejscowości Henrykowo. Policjanci dokonywali pomiaru prędkości jazdy kierujących. Około godziny 12:45 kontroler ruchu drogowego zatrzymał kierującego pojazdem marki Volkswagen T5, który przekroczył prędkość. 48-letni kierujący w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 93 km/h na ograniczeniu do 40 km/h. Mieszkaniec powiatu braniewskiego został ukarany mandatem karnym kredytowanym, 10 punktami karnymi i zatrzymano mu prawo jazdy za pokwitowaniem na 3-ce.

Około godziny 19:30 funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu pojazdem m-ki Audi A6. Mężczyzna jechał z prędkością 100 km/h przy ograniczeniu prędkości znakiem drogowym B-33 do 40 km/h, w miejscowości Henrykowo. Mieszkaniec powiatu braniewskiego próbował tłumaczyć policjantom, że się spieszył. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem i 10 pkt karnymi. 26-latek na najbliższe 3 miesiące stracił też prawo jazdy.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA