OSP Orneta najlepsza

Straż Pożarna

15 maja 2011 roku na Stadionie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu lidzbarskiego.

Do sportowej rywalizacji o miano mistrza powiatu stanęło 7 drużyn, w tym jedna kobieca.

Ze względu na brak konkurentek Panie z OSP w Wilczkowie wystartowały w zawodach bez obciążenia psychicznego i bez problemu pokonały zarówno sztafetę pożarniczą 7x50 metrów jak również zaliczyły w dobrym czasie ćwiczenie bojowe. Tym samym bez większego wysiłku zdobyły tytuł Mistrza Powiatu w kategorii kobiet.

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się strażacy ochotnicy z Ornety, którzy tylko dwoma punktami wyprzedzili kolegów z Mingajn.

VI miejsce OSP Żegoty

Organizatorzy zawodów Komenda Powiatowa PSP oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lidzbarku Warmińskim przygotowali dla zwycięzców atrakcyjne nagrody i puchary. Podczas uroczystego otwarcia zawodów Pani Ewa Lubińska – redaktor naczelna Gazety Lidzbarskiej otrzymała z rak Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP dh Marka Chyla i Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Jerzego Pakisza Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa. To wyróżnienie nadane uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP w Olsztynie to podziękowanie za wieloletnie propagowanie bezpieczeństwa pożarowego oraz budowanie pozytywnego wizerunku strażaka – ratownika na łamach lokalnej prasy.