Drużynowe Mistrzostwa LZS 2019

Drużynowe Mistrzostwa LZS 2019

Strzelectwo

Zwycięstwo, które odnieśli sportowcy strzelectwa sportowego z Ornety napawa dumą i rysuje ich przyszłość w „ciepłych barwach”. Po raz trzeci puchar zagościł na półce trofeów jako nagroda za zajęcie I miejsca drużynowego.

Wydaje się pewne, że Orneta na stałe wpisała się w listę miast, które mają tak olbrzymi potencjał w tej arcyciekawej dziedzinie sportu. W dniu 24 listopada na terenie OSiR odbyły się rocznicowe bo dziesiąte już „ Drużynowe Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia LZS 2019 w strzelaniu z broni pneumatycznej - Wojewódzka Liga Strzelecka 2019”. Uczestniczyło w nich 13 drużyn z całego województwa (jedna poza konkursem). Ponad 40 zawodników stanęło na „starcie” czyli w torach strzeleckich. Organizatorem było Warmińsko - Mazurskie Zrzeszenie LZS, OSiR Orneta, gmina Orneta . Współpartnerem Stowarzyszenie Reduta Orneta Ta coroczna impreza w tym roku miała charakter Ligi Strzeleckiej. To nie pojedyncze jak dotychczas wydarzenie sportowe tylko cały cykl gdzie zawodnicy mają okazję wyłonić najlepszych pośród siebie. „To była potrzeba chwili. Liga daje dużo większe możliwości sprawdzenia się zawodników w cyklu zawodów niż jak dotychczas w pojedynczym wydarzeniu sportowym. To również impuls do większej rywalizacji sportowej jak również doskonalenia swoich umiejętności strzeleckich” nadmienia dyrektor OSiR Orneta pan Mirosław Bieliński Cieszy fakt, że poziom i wyniki tej imprezy corocznie rosną. Już coraz trudniej uzyskać plasowane miejsce na „pudle”. To dobrze, bo jak widać treningi i ciężka praca poszczególnych zawodnikach jest coraz bardziej „namacalna”. Jeden z czołowych zawodników KS Alfa Reduta Orneta, czynny sędzia Mirosław Kurenda dodaje : „ Widać jak z roku na rok wzrasta doświadczenie zawodników przekładające się na wyniki. Przykładem może być , że 4 lata temu wyniki powyżej 90 pkt osiągało tylko kilka osób. Na tych zawodach, aż dwanaście na ponad czterdzieści startujących sięgnęło wynik przekraczający dziewięćdziesiąt punktów. Czy to mało? Być może na podobnych zawodach tak, powiedzą specjaliści, ale wniesiona praca i serce zawodników jest dużo więcej warte...”

Wzorowa organizacja zawodów to „produkt eksportowy” orneckiego OSiR. I tym razem zawody były oceniane bardzo wysoko przez samych startujących jak i zespół sędziowski. „Jednak duże doświadczenie kadry OSiR Orneta pokazało, że zadania trudne logistycznie można zrealizować w pełnym zakresie. Oczywiście bez pomocy instytucji i organizacji lokalnych będzie to trudne.

W tym roku również Urząd Miejski w Ornecie wsparł przygotowania tych zawodów. Czy warto? Jakie są efekty do poniesionych nakładów? To nurtujące pytanie wszystkich organizatorów podobnych eventów sportowych. Oczywiście, że warto bo promujemy nową formę spędzania czasu wolnego dla wszystkich. A na podstawie wyników osiąganych przez zespoły sportowe widać , ze „progres” rośnie” dodaje pan Waldemar Olender. Okazuje się , że pomimo kosztów zakupu podstawowego sprzętu strzeleckiego dla zwyczajnego „Kowalskiego” taka forma spędzania czasu wolnego jest bardzo atrakcyjna. Bo któż nie marzył od dzieciństwa strzelania z karabinu, łuku czy kuszy. Każdy z nas.....no, większość z nas męskiej części. Oczywiście wiele dziewczyn i kobiet zajmujących się strzelectwem sportowym bardzo chwali sobie tą formę. Strzelectwo korzystające z broni pneumatycznej jest stosunkowo tanie, dostępne i można je prawie wszędzie uprawiać. To wielki plus. Dopiero w sporcie bardziej zaawansowanym koszty wzrastają. Ależ która dziedzina spotu nie jest obarczona ich ponoszeniem? „Trzeba dodać , ze Orneta ma duże zaplecze dla rozwoju strzelectwa sportowego. To nie tylko możliwość uruchomienia strzelnicy dla miłośników strzelania z broni palnej, ale również istniejące dwa kluby sportowe. Jeden KS Alfa Reduta Orneta i nowo powstałe Koło LOK „Orneckie Smoki”.

Również myśliwi i służby mundurowe to ogromna kuźnia nowych kadr dla strzelectwa sportowego. Tu konieczna jest bardzo elastyczna współpraca między władzami a organizacjami i miłośnikami strzelectwa” dodaje dyrektor OSiR Orneta. „W najbliższym czasie planowane jest otworzenie strzelnicy o osi 100 metrów dla broni sportowej, myśliwskiej i strzelnicy dla broni pneumatycznej”

Na szczególne podkreślenie zasługują bardzo aktywni działacze pan Mirosław Kurenda i Waldemar Olender jak wspierający wszelkie działania sportowe pan Mirosław Bieliński.

Krótka klasyfikacja orneckiego zespołu drużynowo: 1. Zawody w Ostródzie - III miejsce, 2. Zawody w Jezioranach – I miejsce 3. Zawody w Mrągowie – VIII miejsce 4. Zawody w Ornecie – I miejsce Klasyfikacja generalna: I miejsce – zespół Orneta (drużynowo) klasyfikacja indywidualna: 1. kategoria pistolet – I miejsce Karol Baciński Orneta 2. kategoria karabin – I miejsce Mirosław Bieliński Orneta

Szczegółowe wyniki na stronie organizatora http://www.lzs.olsztyn.pl

 

 

 

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA