Wywrócony ciągnik

Wywrócony ciągnik

Policja

Policjanci ruchu drogowego pracowali w miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło na trasie Chwalęcin-Osetnik. Ciągnik rolniczy z przyczepą wpadł do rowu i się wywrócił, bo kierujący nie chciał uderzyć w zwierzę leśne, które wybiegło mu pod koła.

W piątek (tj. 02.10.2020 r.) około godziny 19:20 dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym zaistniałym na drodze powiatowej Osetnik – Chwalęcin gmina Orneta. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, który ustali przebieg zdarzenia. Na prostym odcinku drogi wprost pod nadjeżdżający ciągnik rolniczy z przyczepą rolniczą z balotami na drogę wybiegła zwierzyna leśną. Kierujący chcąc uniknąć zdarzenia ze zwierzęciem podjął manewry obronne, zjechał na pobocze a następnie do rowu, gdzie ciągnik się wywrócił. W zdarzeniu na szczęście się nic nikomu nie stało. Powstałą szkoda w mieniu. 28-letni kierujący był trzeźwy.

Dlatego policjanci proszą aby nie lekceważyć znaków drogowych informujących o zwierzętach. Znak A18b, bo o nim mowa jest często spotykany na odcinkach dróg przebiegających przez tereny leśne. O tej porze roku przy złej widoczności szczególnie wieczorową porą kierowca jest narażony na zderzenie z dzikimi zwierzętami. Często się zdarza iż użytkownicy dróg lekceważą ostrzeżenia. Należy pamiętać że zwierzęta nie trzymają się utartych szlaków, omijających ciągi komunikacyjne, lecz często przebiegają przez drogę. Ubarwienie sierści bardzo utrudnia zobaczenie ich z bezpiecznej odległości. Nie wspominając o wykonaniu gwałtownego manewru pojazdem, co przy śliskiej nawierzchni jest bardzo niebezpieczne. Zdarza się również że zwierzę oświetlone reflektorami samochodowymi zatrzymuje się na jezdni.

Policjanci apelują:

  • o nie lekceważ znaku ostrzegawczego „zwierzyna leśna”,
  • o przestrzegaj ograniczenia prędkości,
  • o zwolnij jeśli warunki panujące na drodze nie pozwalają bezpiecznie jechać z dozwoloną prędkością

 

 

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA