Policja

Policja

Zimowe warunki na drogach wymusiły na kierowcach zachowanie większej ostrożności. Policjanci pracowali na miejscu kolizji, która na szczęście okazała się niegroźna dla kierowcy.

Jazda pod wpływem alkoholu, szczególnie jednośladami jest skrajnie nieodpowiedzialna i niebezpieczna. Policjanci niemal każdego dnia kontrolują rowerzystów, którzy często okazują się być nietrzeźwi.

Podczas minionego weekendu lidzbarscy policjanci pracowali na miejscu łącznie dziesięciu zdarzeń drogowych. Większość tych zdarzeń to kolizje, podczas których uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń. W sobotę, na terenie gminy Lubomino doszło do wypadku drogowego, którego uczestnik został przetransportowany do szpitala.

Nowoczesny radiowóz w poniedziałek trafił do policjantów Komisariatu Policji w Ornecie. Zakup pojazdu marki KIA był możliwy dzięki wsparciu lokalnych władz samorządowych. Posiada nowe, żółto – niebieskie oznakowanie i jest przeznaczony do służby patrolowo – interwencyjnej oraz innej służby w terenie.

W środę policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego lidzbarskiej komendy prowadzili działania własne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Podczas prowadzonej akcji zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale także logicznego punktu widzenia pojazd, który jest niedopuszczony do ruchu z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie powinien wyjechać na drogę. Efekt nie stosowania się do przepisów? Stumetrowe zabrudzenie jezdni substancją ropopochodną, usuwanie zabrudzenia przez strażaków i dwa mandaty dla kierującego.

Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

W poniedziałek policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Do bardzo groźnego doszło na drodze wojewódzkiej nr 507, gdzie miało miejsce zderzenie czołowe dwóch pojazdów osobowych. Obaj kierujący odnieśli obrażenia i zostali przetransportowani do szpitali.

Stówką przez Ornetę

23-letni kierujący BMW pędził przez Ornetę z prędkością ponad 100 km/h. W efekcie stracił prawo jazdy, zyskał 13 punktów karnych i mandat do zapłacenia.

Więcej artykułów…

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA