Policja

Policja

Policyjna służba jest zaskakująca. Czasami może okazać się, że rutynowa kontrola drogowa będzie od policjantów wymagać szybkiej i sprawnej akcji ratującej zdrowie, a nawet życie. Tak było w przypadku sobotniej kontroli drogowej 35-latka.

Policjanci każdego dnia, o każdej porze, niezależnie od pogody dbają o to, by na drogach  gminy Orneta było bezpiecznie. W miniony weekend nie doszło do żadnego wypadku. Mundurowi wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wyjechali na orneckie drogi pod wpływem alkoholu.

Czy niezauważenie policjanta posiadającego odblaskową kamizelkę, wydającego sygnał do zatrzymania pojazdu można nazwać roztargnieniem, nieuwagą czy może nieodpowiedzialną jazdą? Takie zachowania są niebezpieczne oraz kończą się wysokimi mandatami. Tak było w przypadku 59-letniego kierującego, który w środę nie zauważył policjanta wydającego mu polecenie zatrzymania się do kontroli. Mężczyznę zatrzymali jednak policjanci z Pieniężna. W efekcie na konto kierującego trafi 25 punktów karnych, a jego portfel uszczupli się o 2000 zł.

Doświadczeni policjanci wiedzą, że każda służba to niewiadoma, a każda interwencja jest inna. Czasami trzeba złapać przestępcę lub ukarać pirata drogowego, innym razem zaopiekować się rannym lub porzuconym zwierzęciem, czasami pomóc ofierze przemocy, a czasami… trochę się nagimnastykować i naprawić komuś samochód. 

Miniony weekend na orneckich drogach należy uznać za bezpieczny. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a policjanci wyeliminowali z ruchu kierujących, którzy mogli zagrażać bezpieczeństwu innych użytkowników dróg.

Na zdarzenie drogowe ma wpływ wiele czynników. Często sytuacje, które wyglądają groźnie, na szczęście w rzeczywistości okazują się kolizjami drogowymi, które nie powodują zagrożenia życia i zdrowia ich uczestników. Nie zmienia to jednak faktu, że na większość zdarzeń drogowych największy wpływ ma czynnik ludzki. 

Zimowe warunki na drogach wymusiły na kierowcach zachowanie większej ostrożności. Policjanci pracowali na miejscu kolizji, która na szczęście okazała się niegroźna dla kierowcy.

nadkom. Mirosław Czarnecki

Orneta ma nowego komendanta Policji. Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim insp. Przemysław Polechoński wręczył rozkaz personalny o mianowaniu na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Ornecie nadkom. Mirosławowi Czarneckiemu.

Więcej artykułów…

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA