Policja

Policja

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek rano w Ornecie. Rowerzysta biorący udział w zdarzeniu drogowym został przetransportowany do szpitala. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza.

Policyjna służba jest zaskakująca. Czasami może okazać się, że rutynowa kontrola drogowa będzie od policjantów wymagać szybkiej i sprawnej akcji ratującej zdrowie, a nawet życie. Tak było w przypadku sobotniej kontroli drogowej 35-latka.

Nawet niewielkie stężenie alkoholu w organizmie zaburza świadome postrzeganie rzeczywistości, które jest niezmiernie ważne podczas kierowania. W czwartek wieczorem na trasie pomiędzy Lidzbarkiem Warmińskim, a Ornetą doszło do zdarzenia drogowego, którego uczestnicy mogą mówić o szczęściu, ponieważ nikt nie odniósł poważnych obrażeń

Policjanci każdego dnia, o każdej porze, niezależnie od pogody dbają o to, by na drogach  gminy Orneta było bezpiecznie. W miniony weekend nie doszło do żadnego wypadku. Mundurowi wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wyjechali na orneckie drogi pod wpływem alkoholu.

Doświadczeni policjanci wiedzą, że każda służba to niewiadoma, a każda interwencja jest inna. Czasami trzeba złapać przestępcę lub ukarać pirata drogowego, innym razem zaopiekować się rannym lub porzuconym zwierzęciem, czasami pomóc ofierze przemocy, a czasami… trochę się nagimnastykować i naprawić komuś samochód. 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w środę po południu w miejscowości Mingajny. Kierujący osobowym Nissanem uderzył w budynek mieszkalny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Na zdarzenie drogowe ma wpływ wiele czynników. Często sytuacje, które wyglądają groźnie, na szczęście w rzeczywistości okazują się kolizjami drogowymi, które nie powodują zagrożenia życia i zdrowia ich uczestników. Nie zmienia to jednak faktu, że na większość zdarzeń drogowych największy wpływ ma czynnik ludzki. 

Pogoda sprzyja wycieczkom motorowerowym i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Przypominamy jednak, że kierowanie jednośladami pod działaniem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Weekendowe działania orneckich policjantów pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnego kierującego.

Więcej artykułów…

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA