5 medali dla Ornety

Lekkoatletyka

14 maja na na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie odbyły się mistrzostwa naszego województwa LZS U18 i Open 2022. LUKS Orneta zdobył pięć medali w tym aż cztery złote.

Wiktoria Rutkowska która okazała się najlepsza w eliminacjach na 100 metrów z czasem 12,16 sek, w finale nie miała sobie równych. Pewnie wywalczyła dla Ornety złoty medal zajmując pierwsze miejsce z czasem 12,18 sek. Patrycja Wróbel, zawodniczka UKS Gimpas Pasłęk, zajęła drugie miejsce z czasem 13,26 sek. Bardzo udany bieg Wiktoria zaliczyła także na dystansie 200 metrów. I tym razem dobiegła jako pierwsza z czasem 25,81 sek. Katarzyna Bielakow z KS AZS UWM Olsztyn z czasem 26,74 sek zajęła drugie miejsce.

Równie dobrą formę zaprezentował Dawid Rumiński. Na dystansie 100 metrów eliminacje zakończył na trzeciej pozycji z czasem 11,41, jednak w finale po spektakularnym finiszu wywalczył pierwsze miejsce z czasem 11,48 sek wyprzedzając Mateusza Stępienia z NKS Nowe Miasto Lubawskie który dobiegł do mety w 11,49 sek. Tak samo udanie zaliczył bieg na 200 metrów również zdobywając pierwsze miejsce z czasem 23,14 sek.

Piąty medal dla Ornety, tym razem brązowy, zdobyła Amelia Chodkiewicz na dystansie 1500 metrów.

Wielkie słowa uznania dla zespołu i trenera za wspaniałe wyniki. Ornecianka życzy dalszych sukcesów w sportowej rywalizacji.