Kronika służb mundurowych Ornecianki

Top

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek rano w Ornecie. Rowerzysta biorący udział w zdarzeniu drogowym został przetransportowany do szpitala. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza.

Mężczyzna, który był podejrzewany o to, że dokonał kradzieży stacjonarnej puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sklepu w Ornecie, został ustalony i zatrzymany. 

Nawet niewielkie stężenie alkoholu w organizmie zaburza świadome postrzeganie rzeczywistości, które jest niezmiernie ważne podczas kierowania. W czwartek wieczorem na trasie pomiędzy Lidzbarkiem Warmińskim, a Ornetą doszło do zdarzenia drogowego, którego uczestnicy mogą mówić o szczęściu, ponieważ nikt nie odniósł poważnych obrażeń

28 kwietnia br. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim wraz z Nadleśnictwem Orneta zorganizowała manewry zgrywające jednostek ochrony przeciwpożarowej z gmin Orneta oraz Lubomino.

10 września br. na stadionie Miejski im. Henryka Wobalisa odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP powiatu lidzbarskiego.

31.03.2022r. godz. 2.25 straż została zadysponowana do pożaru domu w miejscowości Bieniewo w gminie Lubomino.