Kronika służb mundurowych Ornecianki

Top

Policyjna służba jest zaskakująca. Czasami może okazać się, że rutynowa kontrola drogowa będzie od policjantów wymagać szybkiej i sprawnej akcji ratującej zdrowie, a nawet życie. Tak było w przypadku sobotniej kontroli drogowej 35-latka.

Policjanci każdego dnia, o każdej porze, niezależnie od pogody dbają o to, by na drogach  gminy Orneta było bezpiecznie. W miniony weekend nie doszło do żadnego wypadku. Mundurowi wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wyjechali na orneckie drogi pod wpływem alkoholu.

Doświadczeni policjanci wiedzą, że każda służba to niewiadoma, a każda interwencja jest inna. Czasami trzeba złapać przestępcę lub ukarać pirata drogowego, innym razem zaopiekować się rannym lub porzuconym zwierzęciem, czasami pomóc ofierze przemocy, a czasami… trochę się nagimnastykować i naprawić komuś samochód. 

28 kwietnia br. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim wraz z Nadleśnictwem Orneta zorganizowała manewry zgrywające jednostek ochrony przeciwpożarowej z gmin Orneta oraz Lubomino.

10 września br. na stadionie Miejski im. Henryka Wobalisa odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP powiatu lidzbarskiego.

31.03.2022r. godz. 2.25 straż została zadysponowana do pożaru domu w miejscowości Bieniewo w gminie Lubomino.