Top Stories

Grid List

"Kierunek Orneta"- pod taką nazwą 17 listopada mogliśmy zobaczyć premierę spektaklu w wykonaniu Orneckiej młodzieży oraz seniorów. Koncepcja i scenariusz spektaklu powstał na podstawie zasłyszanych opowieści mieszkańców Ornety, którego autorką była Honorata Mierzejewska - Mikosza, reżyseria Mateusz Mikosza, prowadzący warsztaty Piotr Michalczuk.

29 maja 2016 roku przy pięknej pogodzie odbył się Bajkowy Dzień Dziecka. Dobra zabawa, mnóstwo atrakcji dla dzieci, konkurs piosenki to tylko nieliczne niespodzianki, które spotkały uczestników imprezy.

To wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło do Miejskiego Domu Kultury komplet słuchaczy, okazało się być niezwykłą gratką dla wielbicieli znanych i lubianych melodii.

Wczoraj o godzinie 16.00 w galerii Art Nova otworzono wystawę "Historia Ornety". Mieszkańcy mogli z bliska zobaczyć prawdziwe perełki udostępnione przez Państwowe Archiwum w Olsztynie i Malborku.

Legalne grafitti - sztuka ulicy akcja społeczna w odpowiedzi na bezsensowne i bezcelowe naznaczanie ścian grafitti w miejscach niedozwolonych i nieprzystosowanych, celem akcji jest pokazanie młodym ludziom, że malowanie grafitti jest możliwe ale wyłącznie w miejscach na to przeznaczonych.

24 marca br trasą Orneta - Morąg dojechaliśmy koło 3 km za Wojciechowo. Stanęliśmy samochodami przy drodze prowadzącej do Bogatyńskiego. Wszyscy się znamy z poprzednich wędrówek. Trzy osoby są z nami po raz pierwszy. Tworzymy grupę nie dużą, ale doświadczoną.

5 marca br. 16 osobowa grupa pasjonatów wyruszyła śladem historii wpisanej w okolice Ornety. Pomysłodawcą i organizatorem trasy rajdu był Wojciech Kiziewicz, członek Stowarzyszenia MIASTOWIEŚ w Ornecie.

Co prawda z opóźnionym zapłonem, jednakże z ogromną przyjemnością pragnę opowiedzieć wszystkim tym, którzy nie byli (na zachętę!) o naszej kolejnej wyprawie, tym razem ( posługując się nomenklaturą pasjonatów militariów) „wstrzelenia się” w Trójkąt Lidzbarski – najmniej znany kompleks linii obronnych i fortyfikacji na Warmii.

Dnia 24 .05.2016 r. o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Ratusza Miejskiego w Ornecie odbył się konkurs literacki zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Ornecie pt. „Literackie wędrówki śladami życia i twórczości Henryka Sienkiewicza”.

POLECAMY
REKLAMA