Czołówka za Bażynami

Czołówka za Bażynami

Czołówka za Bażynami

Policja

Lidzbarscy policjanci pracowali w miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj (tj. 26.01.2021 r.) około 11:45 na drodze wojewódzkiej nr 509 za miejscowością Bażyny. Doszło tam do zderzenia czołowego pojazdów marki Volkswagen Passat z Suzuki Jimi. Policjanci wyjaśnią wszelkie okoliczności zdarzenia.

Wczoraj (tj. 26.01.2021 r.) około godziny 11:45 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 509 pomiędzy miejscowościami Bażyny – Dąbrówka gm. Orneta.  Do działań skierowano zastęp GBA 3.5/27 z naszej OSP Orneta ,zastęp z OSP Bażyny, JRG KP PSP Lidzbark Warmiński,Z RM z Ornety i patrol policji. Jak wstępnie ustalono na łuku drogi 26-kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia czołowego z 58-lenim kierującym pojazdem marki Suzuki Jimi. Wyniku zdarzenia 58-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do Szpitala MSWiA w Olsztynie. Obaj kierujący byli trzeźwi. Jak się okazało 26-letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci wyjaśnią wszelkie okoliczności zdarzenia. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach,neutralizacji płynów eksploatacyjnych,zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem. Ruch podczas prowadzonych działań odbywał się wahadłowo.

Policja kolejny raz apeluje o szczególną ostrożność i zdjęcie nogi z gazu przez kierujących pojazdami z uwagi na zmienne warunki pogodowe. Śliska i mokra nawierzchnia dróg to ogromne wyzwanie dla kierowców. Lepiej zwolnić, i dojechać do celu kilka minut później, niż narażać siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze

 

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA