Po godzinach

Po godzinach

Ilustracja do tekstu

Potem przyjrzeli się budynkowi dworca. Był wielki, zbudowany z czerwonej cegły. Nad wejściem widniał napis wykonany dziwnymi literami: WORMDITT

W grupie rówieśników z rejonu skrzyżowania Kościelnej i Zamkowej Sylwek jest nie wyróżniającym się członkiem drużyn. W zabawach w wojnę, bohaterskimi polskimi dowódcami zazwyczaj są Mirek i Adam. Szkopami - mieszańcy ulicy Młyńskiej. Dla drużyny z Młyńskiej oni byli Szkopami. Prawo Mirka do dowodzenia brało się z tego, że z jego komórki prowadziło przejście do ich tajnej bazy.

Stacja Wormditt

Raz jeszcze dziękując z całego serca Bogu zerknęła na swoją przepustkę do nowego życia - bilet uprawniający do zajęcia miejsca w kabinie pasażerskiej numer 173 na statku ,,Wilhelm Gustloff”.

Już 10 marca 2023 r. w Ornecie, w powiecie lidzbarskim, rozpocznie się kolejna odsłona projektu Bezgotówkowego Kina Objazdowego, którego partnerem strategicznym jest Fundacja Polska Bezgotówkowa. Akcja została zainicjowana w odpowiedzi na potrzebę upowszechniania kultury oraz edukacji w zakresie finansów cyfrowych wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, w których na co dzień nie ma dostępu do kina.

Więcej artykułów…

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA