Stypendium dla Pauli Dulskiej

Stypendium dla Pauli Dulskiej

Athletics Challenge

Lekkoatletyka

Dziś w Lidzbarku Warmińskim odbyły się zawody sportowe z cyklu Athletics Challenge - lekkoatletyczne zmagania dla dzieci. Najlepszą zawodniczką została Paula Dulska z Ornety, uczennica SP w Bażynach. Zdobyła Stypendium Fundacji Karola Zalewskiego.

Karol Zalewski to zdobywca złotego medalu w sztafecie mieszanej 4x400 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jest pomysłodawcą serii zawodów sportowych dla dzieci pod hasłem Athletics Challenge. Nasz mistrz z Tokio ma nadzieję, że cykl imprez pomoże zaszczepić wśród najmłodszych miłość do sportu. To również odpowiedź na problemy zdrowotne młodzieży spowodowane nauką zdalną i odizolowaniem od rówieśników. Organizatorem cyklu Athletics Challenge jest Fundacja Karola Zalewskiego.

Na każdy nasz event przyjeżdża 12 szkół. Każda z nich wystawia reprezentację złożoną z czterech chłopców i czterech dziewczynek. Formuła wydarzeń jest bardzo prosta. Stawiamy na konkurencje „okołolekkoatletyczne”. Zamiast np. skoku w dal jest skok z miejsca, a zamiast sprintu czy pchnięcia kulą, bieg po kopercie i rzut piłką lekarską. Na koniec wszyscy uczestnicy biegną w sztafecie wzbogaconej o tor przeszkód. Liczymy, że dzieci pokochają wygrywać. Chcemy im pokazać, jak fajna jest rywalizacja, że nie trzeba spędzać WF-u przed komputerem, a także w zdrowy sposób zagospodarować ich uwagę w tych trudnych czasach. Pozwolić im na to, aby znowu bawiły się sportem, zamiast chłonąć straszne obrazy wojny przed telewizorami – deklaruje Karol Zalewski.

 Ostatnia tura wiosennych zmagań odbyła się w lidzbarskim OSiR. Najlepszą zawodniczką została ornecianka, Paula Dulska. Otrzymała stypendium ufundowane przez Fundację Karola Zalewskiego.

Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję Athletics Challenge na jesieni i marzą o tym, aby podczas wydarzeń pasję do sportu zdobył np. przyszły medalista igrzysk olimpijskich. – Z całego serca dziękuję samorządom ze Zgierza, Ostrowa Wielkopolskiego, Olsztyna i Lidzbarka, które bardzo nas wsparły. Athletics Challenge nie udałoby się też bez moich partnerów, firm Gretasport oraz BSG, zajmujących się odpowiednio generalnym wykonawstwem obiektów sportowych oraz produkcją nawierzchni sportowych - zapewnia Karol Zalewski

 

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA