Sołectwa

Sołectwa

W piątek, 20 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Henrykowie odbyła się impreza, jakiej jeszcze nie było. Wszystko to za sprawą akcji „Qurier Świętego Mikołaja” organizowanej przez Fundację Przyjaciółka, do której przystąpiła Świetlica Wiejska w Henrykowie.

Od grudnia 2013 r. w Filii Bibliotecznej w Henrykowie rozpoczął się kolejny bezpłatny kurs języka angielskiego, tym razem skierowany do dzieci w przedziale wiekowym 6 – 12 lat. Warto nadmienić, że w bibliotece odbywa się również komputerowy kurs angielskiego dla młodzieży i dorosłych (angielski123.pl).

Dnia 27 sierpnia odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Henrykowie III konkurs piosenki świetlicowej w którym wzięły udział: Świetlica Wiejska z Dąbrówki Świetlica Wiejska z Nowego Dworu Świetlica Wiejska z Henrykowa.

W Henrykowie przez dwa tygodnie ferii odbywały się zajęcia plastyczne i muzyczne, kulinarne, wspólne wyjazdy dla dzieci. Pracownik Świetlicy Wiejskiej w Henrykowie i Sołtys wsi Henrykowo zapraszali najmłodszych mieszkańców Henrykowa na zajęcia plastyczne i muzyczne, kulinarne.

Tradycyjnie we wrześniu rolnicy obchodzą swoje święto dożynkowe. Jest to czas na podsumowanie plonów, ale również czas radości i zabawy. Tegoroczne Święto Plonu w gminie Orneta obchodzono w niedzielę 9 września w Henrykowie.

21 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Henrykowie odbył się Dzień Seniora, Sołtys wraz z opiekunem Świetlicy zapewnili słodki poczęstunek, oraz zabawę taneczną. .„Przyjaźń jest najdelikatniejszym kwiatem, który rozwija się z wzajemnych kontaktów międzyludzkich.

Więcej artykułów…

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA