Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę - Strona 7 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/27 08:06 #91

  • Anna G
  • Anna G Avatar Autor
  • Gość

Paul napisał: Ehh...biedni Ornecianie. Poczekamy rok dawa i będzie darcie mordy, że nowy burmistrz taki i taki. Ja komunistów nie chce i dziękuje, Ołtuszewski i Radzicki przy władzy czy was po#^@%?

Leszek pewnie propozycje dostał i tak to się oczka zaświeciły i robimy politykę najpierw nakręcimy przygotowaną akcję ze spalarnią a później ludzie będą podpisywali listę bez zastanawiania.

Dziękuje Ci bardzo Leszku, Andrzeju i Grzegorzu ale jesteście śmieszni...
Wolę młodego Burmistrza, który zlikwidował właśnie niepotrzebne wydawanie kasy i zrobił oszczędności a wam się źle zrobiło bo kaska była a tylko to się liczy i nie oszukujmy się. Wielkie piłowanie gęby bo tak byliśmy przyzwyczajeni do złodziejstwa a tu kurde jakiś uczciwy Popiel się znalazł i nie daje nam z koryta podbierać.

Dziękuje dowidzenia.




Tak dla jasności nie jestem przy "korycie" a to co napiszę to tak od siebie. Dlaczego obstawiasz że akurat ci panowie będą w następnych wyborach u władzy? przecież to my mieszkańcy wybierzemy. Może będzie startować inna osoba , nawet może jakaś pani (nie mam na myśli siebie) .Jak możesz napisaś że ta akcja ze spalarnią była nakręcona skoro jasno i wyraźnie nawet z decyzji 10/ 2011 wynika (na decyzjach się znam) że cała jak to nazwałeś akcja rozpoczęła się w październiku 2011 roku więc tym samym sugerujesz że burmistrz Popiel ją nakręcił? co do pana Gruby to od początku wyrażał swoje zdanie. O jakim złodziejstwie piszesz? czy coś komuś udowodniono? ja rozumiem, że jesteś blisko obecnego burmistrza ale nie oskarżaj innych nie mając solidnych dowodów. Mnie osobiście rozczarował brak konsultacji społ. z mieszkańcami w sprawie spalarni i faktycznie grubo przesadzony program wyborczy . Jeżeli mnie przekonasz że się mylę to może zmienię zdanie.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/27 08:27 #92

  • ....
  • .... Avatar Autor
  • Gość
Paul !!!
absolutna racja, nie wierzę w żadne bzdury i wpisy zamieszczane tu, portal stał się jednostronny, każdy , kto ma inne zdanie jest wyśmiewany . Ciekawe, kto z Was był w urzedzie żeby dopytać o spalrnię???
Zamiast skupiać sie na działaniach związanych ze spalarnią jest alarm przeciwko radzie i burmistrzowi.
Czemu nie ma komitetu przeciwko spalarni tylko w sprawie referendum o odwołanie?
BO KTOŚ CHCE WYKORZYSTAĆ MOMENT BY DOSTAĆ SIĘ DO WŁADZY
a kto? patrz: skład komitetu

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/27 08:59 #93

  • Anna G
  • Anna G Avatar Autor
  • Gość

.... napisał: Paul !!!
absolutna racja, nie wierzę w żadne bzdury i wpisy zamieszczane tu, portal stał się jednostronny, każdy , kto ma inne zdanie jest wyśmiewany . Ciekawe, kto z Was był w urzedzie żeby dopytać o spalrnię???
Zamiast skupiać sie na działaniach związanych ze spalarnią jest alarm przeciwko radzie i burmistrzowi.
Czemu nie ma komitetu przeciwko spalarni tylko w sprawie referendum o odwołanie?
BO KTOŚ CHCE WYKORZYSTAĆ MOMENT BY DOSTAĆ SIĘ DO WŁADZY
a kto? patrz: skład komitetu



Ja się z Tobą nie zgodzę. Nie wyśmiewam nikogo ale zadałam pytanie. Kto może dostać się do władzy? no nie rozśmieszaj mnie przecież to nie jest odgórnie narzucone tylko mieszkańcy wybierają . Jeżeli masz ochotę to też możesz startować. Co do komitetu to w MDK wypowiadał się taki młody pan Łukasz czy on nie jest w komitecie przeciw spalarni? Sam burmistrz napisał że prawda sama się obroni więc po co panikujesz i już tworzysz listę kandydatów na burmistrza? co do spalarni to wytłumacz mi bo może nie rozumiem

1) wiedząc że firma ma takie zadłużenie wobec gminy dlaczego burmistrz na tej podstawie nie wydał negatywnej decyzji?
2)dlaczego nie odbyły się konsultacje społ z mieszkańcami na tej podstawie burmistrz móg wydać negatywną decyzje
3) Kto w takim razie rozpoczął całą procedurę administracyjną skoro numer decyzji jest 10/ 2011?

Ciekawe czy jesteś w stanie odpowiedzieć na te trzy pytania bo mądrzyć się każdy może ale gorzej z uzasadnieniem swoich wypowiedzi.
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/27 09:04 #94

  • Paul
  • Paul Avatar
  • Gość
Pani Anno
Uważam, że będą u władzy ponieważ tą władzę już posiadają. W grupie są w stanie namydlić oczy wielu mieszkańcom a taka nowa Pani startująca na Burmistrza jakie ma poparcie? A ww. Panowie mają natomiast więcej do naobiecywania. A dlaczego w naszym kraju nadal posiadamy taką partię jak PiS i PO przy władzy? Przecież "wszyscy" chcą się ich pozbyć a mimo to nadal mamy dwie potężne partie. Tu rządzi tylko kasa i taka nowa Pani Burmistrz o jakiej mówisz albo nawet kto inny nie będzie w stanie mierzyć się z takimi osobowościami jak poprzedni Burmistrz Andrzej albo Jarosław.
Na szczęście nie jestem blisko koryta jak to ujęłaś, a sam nie pracuje od paru miesięcy (jedynie dorywczo) ale podchodzę do sprawy obiektywnie i z analizą poprzednich kadencji. Nie marudzę, że mi Popiel nie dał pracy bo jak ma ją dać? Przecież są pracownicy interwencyjni, widać ich na ulicach miasta a miejsca ograniczone bo ilu ich ma tam być? W sumie najlepiej jakby burmistrz zanurkował do skarbca i dał dla dodatkowo 500 osób pracę powiększył nasz olbrzymi dług publiczny o dodatkowe miliony o jakby ludzie byli zadowoleni. To jest właśnie złodziejstwo, ponieważ to nasze pieniądze (podatników) i tak wygląda mydlenie oczu. Przy poprzedniej kadencji pracownicy Urzędu zarabiali więcej, rozmawiałem z osobą która tam właśnie pracuję i żali mi się jak to było lepiej za Pana Andrzeja i pomimo, że znam tą osobę powiedziałem jej wprost, że się z nią nie zgadzam bo jeśli za np. 400 zł miesięcznie więcej dla jednego pracownika cała Gmina latami powiększa sobie jedynie dług. I takich niepotrzebnych wydatków było o wiele więcej i to nazywam złodziejstwem. Nawet obecny burmistrz zrobił gest i jak się nie mylę obniżył sobie pensję od początku kadencji o ok. 1000 zł niby to nie dużo ale tu jak widać trochę honoru jest a u poprzednich nie było. I nie chodzi o to, że jestem za Popielem ale jak będą nowe wybory to z chęcią dam szansę startującej Pani Burmistrz ale dobrze wiem, że mój głos się na nic nie przyda i lepiej go wykorzystać na włodarza, który moim zdaniem się sprawdza w danej chwili.

Przepraszam za jakiekolwiek błędy stylistyczne ale i tak połowa postów na tym forum jest poniżej poziomu więc ja jako zwykły obywatel i do tego bezrobotny i tak dałem się z siebie dużo. Wracam więc do szukania jakiejkolwiek pracy bo dzieci jeść coś muszą! Pozdrawiam

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/27 10:23 #95

  • Anna G
  • Anna G Avatar Autor
  • Gość

Paul napisał: Pani Anno
Uważam, że będą u władzy ponieważ tą władzę już posiadają. W grupie są w stanie namydlić oczy wielu mieszkańcom a taka nowa Pani startująca na Burmistrza jakie ma poparcie? A ww. Panowie mają natomiast więcej do naobiecywania. A dlaczego w naszym kraju nadal posiadamy taką partię jak PiS i PO przy władzy? Przecież "wszyscy" chcą się ich pozbyć a mimo to nadal mamy dwie potężne partie. Tu rządzi tylko kasa i taka nowa Pani Burmistrz o jakiej mówisz albo nawet kto inny nie będzie w stanie mierzyć się z takimi osobowościami jak poprzedni Burmistrz Andrzej albo Jarosław.
Na szczęście nie jestem blisko koryta jak to ujęłaś, a sam nie pracuje od paru miesięcy (jedynie dorywczo) ale podchodzę do sprawy obiektywnie i z analizą poprzednich kadencji. Nie marudzę, że mi Popiel nie dał pracy bo jak ma ją dać? Przecież są pracownicy interwencyjni, widać ich na ulicach miasta a miejsca ograniczone bo ilu ich ma tam być? W sumie najlepiej jakby burmistrz zanurkował do skarbca i dał dla dodatkowo 500 osób pracę powiększył nasz olbrzymi dług publiczny o dodatkowe miliony o jakby ludzie byli zadowoleni. To jest właśnie złodziejstwo, ponieważ to nasze pieniądze (podatników) i tak wygląda mydlenie oczu. Przy poprzedniej kadencji pracownicy Urzędu zarabiali więcej, rozmawiałem z osobą która tam właśnie pracuję i żali mi się jak to było lepiej za Pana Andrzeja i pomimo, że znam tą osobę powiedziałem jej wprost, że się z nią nie zgadzam bo jeśli za np. 400 zł miesięcznie więcej dla jednego pracownika cała Gmina latami powiększa sobie jedynie dług. I takich niepotrzebnych wydatków było o wiele więcej i to nazywam złodziejstwem. Nawet obecny burmistrz zrobił gest i jak się nie mylę obniżył sobie pensję od początku kadencji o ok. 1000 zł niby to nie dużo ale tu jak widać trochę honoru jest a u poprzednich nie było. I nie chodzi o to, że jestem za Popielem ale jak będą nowe wybory to z chęcią dam szansę startującej Pani Burmistrz ale dobrze wiem, że mój głos się na nic nie przyda i lepiej go wykorzystać na włodarza, który moim zdaniem się sprawdza w danej chwili.

Przepraszam za jakiekolwiek błędy stylistyczne ale i tak połowa postów na tym forum jest poniżej poziomu więc ja jako zwykły obywatel i do tego bezrobotny i tak dałem się z siebie dużo. Wracam więc do szukania jakiejkolwiek pracy bo dzieci jeść coś muszą! Pozdrawiam




Właśnie na takim poziomie powinny być prowadzone rozmowy na forum. Zadałam pytanie pan mi wytłumaczył jak pan to widzi i dziękuję za to. Ja mam nadzieję że przy kolejnych wyborach (obojętnie kto będzie startował) ludzie się dobrze zastanowią .Dla mnie nowa osoba która będzie startowała (o ile taka się znajdzie) nie będzie wcale przekreślona. Po ostatnich wyborach mam jednak nauczkę że obiecywać można wiele ale czy te obietnice są realne? Zastanawia mnie też postawa naszych radnych. Skoro nie wszyscy wiedzieli o tym że w naszym mieście ma powstać spalarnia dlaczego tego głośno nie powiedzieli no oprócz pana Gruby.Przecież mieszkańcy teraz myślą że oni o wszystkim wiedzieli i nic nie zrobili w tej sprawie. Kto przy kolejnych wyborach ich wybierze? Radni powinni zacząć się bronić . Niech mi pan wierzy że przeanalizowałam to wszystko i akurat w kwestii tej spalarni pan Ołtuszewski nic nie zaczął i nie z jego winy mamy teraz problemy. Nie lubie oskarżać nikogo bezpodstawnie dlatego musiałam dużo poczytać (decyzje i dokumenty na stronie UM). Napisałam swoje zdanie i dodam że nie jestem związana z żadną opcją polityczną. Ja również pozdrawiam.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/27 18:28 #96

  • Aga
  • Aga Avatar Autor
  • Gość

Paul napisał: Pani Anno
Uważam, że będą u władzy ponieważ tą władzę już posiadają. W grupie są w stanie namydlić oczy wielu mieszkańcom a taka nowa Pani startująca na Burmistrza jakie ma poparcie? A ww. Panowie mają natomiast więcej do naobiecywania. A dlaczego w naszym kraju nadal posiadamy taką partię jak PiS i PO przy władzy? Przecież "wszyscy" chcą się ich pozbyć a mimo to nadal mamy dwie potężne partie. Tu rządzi tylko kasa i taka nowa Pani Burmistrz o jakiej mówisz albo nawet kto inny nie będzie w stanie mierzyć się z takimi osobowościami jak poprzedni Burmistrz Andrzej albo Jarosław.
Na szczęście nie jestem blisko koryta jak to ujęłaś, a sam nie pracuje od paru miesięcy (jedynie dorywczo) ale podchodzę do sprawy obiektywnie i z analizą poprzednich kadencji. Nie marudzę, że mi Popiel nie dał pracy bo jak ma ją dać? Przecież są pracownicy interwencyjni, widać ich na ulicach miasta a miejsca ograniczone bo ilu ich ma tam być? W sumie najlepiej jakby burmistrz zanurkował do skarbca i dał dla dodatkowo 500 osób pracę powiększył nasz olbrzymi dług publiczny o dodatkowe miliony o jakby ludzie byli zadowoleni. To jest właśnie złodziejstwo, ponieważ to nasze pieniądze (podatników) i tak wygląda mydlenie oczu. Przy poprzedniej kadencji pracownicy Urzędu zarabiali więcej, rozmawiałem z osobą która tam właśnie pracuję i żali mi się jak to było lepiej za Pana Andrzeja i pomimo, że znam tą osobę powiedziałem jej wprost, że się z nią nie zgadzam bo jeśli za np. 400 zł miesięcznie więcej dla jednego pracownika cała Gmina latami powiększa sobie jedynie dług. I takich niepotrzebnych wydatków było o wiele więcej i to nazywam złodziejstwem. Nawet obecny burmistrz zrobił gest i jak się nie mylę obniżył sobie pensję od początku kadencji o ok. 1000 zł niby to nie dużo ale tu jak widać trochę honoru jest a u poprzednich nie było. I nie chodzi o to, że jestem za Popielem ale jak będą nowe wybory to z chęcią dam szansę startującej Pani Burmistrz ale dobrze wiem, że mój głos się na nic nie przyda i lepiej go wykorzystać na włodarza, który moim zdaniem się sprawdza w danej chwili.

Przepraszam za jakiekolwiek błędy stylistyczne ale i tak połowa postów na tym forum jest poniżej poziomu więc ja jako zwykły obywatel i do tego bezrobotny i tak dałem się z siebie dużo. Wracam więc do szukania jakiejkolwiek pracy bo dzieci jeść coś muszą! Pozdrawiam



Z całym szacunkiem, ale co do wynagrodzeń to proszę przejrzeć oświadczenia majątkowe władzy (ZASTANAWIAJĄCE JEST TO ŻE NIE MA OŚWIADCZEŃ ZA 2012 ROK !) widać jak oszczędzają !
Tak poza tym to pewnie, że temu co ma najwięcej roboty zabrać parę groszy niż sobie.
Tylko jak tu porównać jak zabiera się komuś kto ma 2 tys. 200 czy 300zł a temu co ma 10 tys. czy 12 tys.
Oszczędzać należy od siebie !!!
cztery osoby w urzędzie oddałyby połowę swoich poborów, ilu pracowników można byłoby zatrudnić !

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/27 19:34 #97

  • K
  • K Avatar Autor
  • Gość
Dla mnie sprawa z referendum ws odwołania burmistrza i rady miejskiej jest dobrą inicjatywą tylko byłaby w pełni uzasadniona gdyby założyli ją nie politycy a sami mieszkańcy

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/27 19:51 #98

  • .......
  • ....... Avatar Autor
  • Gość
jak zbiorą głosy to kiedy bedzie mozna glosowac?

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę Usunięto obwieszcz 2013/05/27 20:58 #99

  • Antoni
  • Antoni Avatar Autor
  • Gość
Radio Olsztyn o 15 podało informację, że w dniu dzisiejszym w Ornecie na polecenie ratusza zostały wyczyszczone wszystkie słupy ogłoszeniowe i tym samym usunięto obwieszczenia o referendum. Całą sprawę skomentował dla Radia Olsztyn P Grzegorz R lokalny dziennikarz..

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę Usunięto obwieszcz 2013/05/27 21:38 #100

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość

Antoni napisał: Radio Olsztyn o 15 podało informację, że w dniu dzisiejszym w Ornecie na polecenie ratusza zostały wyczyszczone wszystkie słupy ogłoszeniowe i tym samym usunięto obwieszczenia o referendum. Całą sprawę skomentował dla Radia Olsztyn P Grzegorz R lokalny dziennikarz..




a gdzie to można odsłuchać?

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/27 22:11 #101

  • Nowy
  • Nowy Avatar Autor
  • Gość
Miałem już nie zabierać głosu, ąle sprowokowała mnie Paul, a raczej Paula bo to sądzę jest kobieta. Obrona obecnego burmistrza i taka nienawiść do poprzedniego bardzo mnie dziwi. Musiał ją albo jej rodzinę dotknąć Ołtuszewski, bo aż kipi tą według mnie dziwną nienawiścią i nie uzasadnia dlaczego. Bo sypanie wyzwiskami bez uzasadnienia świadczy o złym wychowaniu tej Pani. Według mnie i moich znajomych Pan Ołtuszewski był dobrym burmistrzem i za jego dwóch kadencji w Ornecie bardzo dużo się pozmieniało. Orneta stała się piękniejszym miastem, powstała oczyszczalnia ścieków, zrobiono nowe oświetlenie, wyremontowano kilka ulic i kilkanaście chodników, odremontowano kilka domów, wyremontowano szkoły, zbudowano remizę strażacką, wyremontowano parki i tak można w nieskończoność wymieniać to co zostało zrobione w Ornecie i w naszych wsiach. Natomiast obecny burmistrz, remontując miasto korzysta z umów, które podpisał poprzednik. i zarzuty, które postawiono mu i radzie w referendum są bardzo trafne. Bo ludzie muszą wiedzieć o wszystkich planach i umowach podpisywanych w ich imieniu. Szczytem lekceważenia mieszkańców było ukrywanie budowy spalarni odpadów niebezpiecznych i obecnie wszystkich działań podejmowanych (jak są takie), żeby ona nie powstała. I tak szanowna Pani Paulo zamiast wyzywać od różnych inicjatorów, może Pani napisze co oprócz skłócenia i zastraszania mieszkańców uczynił obecny burmistrz.

Odp: Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/27 23:49 #102

  • jola
  • jola Avatar Autor
  • Gość
władza aż kipi i trzęsie portami, zastrasza , ludzie nie bójcie się trzeba pokazać kto ma władzę w myśl demokracji

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/28 00:25 #103

  • cyborg
  • cyborg Avatar Autor
  • Gość
ro.com.pl/wniosek-o-referendum-w-ornecie/ patrzcie u słuchajcie jaki pokorny raptem burmistrz się zrobił :) tak to jest jak się kpi z ludzi i niech się nie dziwi że chcą go odwołać :)
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/28 11:00 #104

  • Zdzichu
  • Zdzichu Avatar Autor
  • Gość
Popiel tak się przestraszył referendum, że zapisał się do orneckiego PO. Tatuś jego, żeby go ochraniać do Janulewicza SLD. I tak bieganie po ludziach, różne telefony po znajomych, całowanie Pań w rękę mu nie pomoże. Trzeba było wcześniej rozmawiać z ludźmi, a nie być takim bufonem. Irku już dzisiaj złóż rezygnację, a nie czekaj aż cię odwołają.
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/28 12:54 #105

  • Obiektywny
  • Obiektywny Avatar Autor
  • Gość
Jestem mieszkańcem tej gminy od kilku lat i z przerażeniem śledzę obecną sytuację którą na własne życzenie zafundował „sobie i „miastu” Burmistrz. Jako osoba zupełnie obca obiektywnie potrafię ocenić dokonania osób które sprawują władzę. Władza za wszelką cenę powoduje ,że nie dostrzegacie tego co się wokół was dzieje. To prawda ,że tak ciekawe miasto z tak ciekawymi ludźmi jest tak zdominowane przez garstkę ludzi będących przy władzy. Osobiście spotkałem się z sytuacją ,że chcąc porozmawiać pod ratuszem na jakikolwiek temat ludzie oglądają się na prawo i lewo czy ich ktoś nie zobaczy albo kamera nie nagra. Panie burmistrzu trzeba cieszyć się ,że ludzie wykazują inicjatywę i są zaangażowani w sprawy miasta a pan powinien z tego wyciągnąć wnioski. Tak się rodzi społeczeństwo obywatelskie Ornety, które w dobrze zarządzanych miastach dawno funkcjonuje. Do zadań własnych gminy należą działania mające na celu zaspokojenie potrzeb mieszkańców. Próbowałem na różnych stronach internetowych znaleźć informacje na temat „ pana koncepcji funkcjonowania i rozwoju miasta ( w okresie kadencji) w zakresie: zwiększenia miejsc pracy, pomocy społecznej, działalności kulturalnej, oświaty, budownictwa mieszkaniowego”- niestety takich informacji nie ma . Działania prowadzone po omacku wywołują niezadowolenie mieszkańców a i pan miota się w decyzjach. Walczy pan z wiatrakami a sprawy ważne spychane są na drugi plan. Kiedy pan zrozumie ,że mieszkańcy powiedzieli panu NIE. NIE dla pana szkodliwych decyzji , NIE dla braku poszanowania ludzi. Nie dla braku konsultacji w ważnej dla mieszkańców sprawach. Moim zdaniem pana problemy wynikają z braku umiejętności ZARZĄDZANIA MIASTEM. Może czas wrócić do szkoły i swoją wiedzę uzupełnić. Czas pokaże, być może będzie miał pan kolejne szanse zaistnieć na świeczniku władzy. Mieszkańcy Ornety ( też sie do nich zaliczam )dalszych sukcesów w działaniach bo dla nas to miasto jest jeszcze najważniejsze.