Bezpieczny weekend na orneckich drogach

Bezpieczny weekend na orneckich drogach

Policja

Policjanci każdego dnia, o każdej porze, niezależnie od pogody dbają o to, by na drogach  gminy Orneta było bezpiecznie. W miniony weekend nie doszło do żadnego wypadku. Mundurowi wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wyjechali na orneckie drogi pod wpływem alkoholu.

W piątek (05.05.2023 r.) tuż po godzinie 8:00 w Ornecie policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-latka, a pojazd, którym jechał przekazali trzeźwej osobie wskazanej. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mieszkaniec Ornety odpowie przed sądem.

REKLAMA

W niedzielę (07.05.2023 r.) przed godziną 11:00 dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ornecie podczas obchodu zauważył motorowerzystę, który nie dostosował się do znaku „STOP” oraz na widok radiowozu gwałtownie zwolnił. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia policjanta, który zatrzymał kierującego jednośladem do kontroli drogowej. Kontrola szybko wykazała, że kierujący miał w organizmie 1,2 promila alkoholu, a pojazd, którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Za wykroczenie niestosowania się do znaku 27-latek został ukarany mandatem w wysokości 300 zł. Zatrzymano również dowód rejestracyjny pojazdu, który po wykonaniu czynności został przekazany trzeźwej osobie wskazanej. Mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

NIE PRZEPŁACAJ ZA OC
reklama
ORNECIANKA POLECA
REKLAMA