Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę - Strona 5 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 16:07 #61

  • razem
  • razem Avatar Autor
  • Gość
Myślę że Pan Popiel jest pod złym wpływem pewnych starszych od siebie osób które mają na niego destrukcyjny wpływ. Rada Miejska rzecz jasna do odwołania jeśli okażę się prawdą że pili alkohol w szkole podstawowej Bażyny. Moim zdaniem to najgorsza władza całej 700 letniej historii Ornety.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 16:12 #62

  • ja
  • ja Avatar Autor
  • Gość

Felek napisał: Słyszałem, że Pan Gruba złożył skargę do prokuratury na Popiela i jeszcze podpisało kilka osób. Jeżeli to prawda to napiszcie, bo to trzeba było dawno zrobić. Ja Popielowi nie wierzę, bo on co innego mówi, co innego myśli i co innego robi. Ten człowiek już dawno stracił zaufanie ludzi. Przychylam się do hasła Leszek na burmistrza, bo to jedyny z nich uczciwy człowiek.

Felek z kontaktuj się z Grubą i zacznij zbierać podpisy, bardziej się przydasz , WIDAĆ ŻE JESTEŚ ZDETERMINOWANY .

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 17:57 #63

  • Gienek
  • Gienek Avatar Autor
  • Gość
No to jadziemy Drodzy Ornecianie: zielony wygrywa, czerwony przegrywa



I TERAZ KAŻDY NIŻEJ PISZE: ZIELONY LUB CZERWONY
Ja na zachęte pierwszy: ZIELONY

Załączniki:
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 19:19 #64

  • Zadowolona
  • Zadowolona Avatar Autor
  • Gość
No jasne, że zielone za odwołaniem burmistrza i radnych!!!!!!!!! :P

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 20:37 #65

  • 1982
  • 1982 Avatar Autor
  • Gość
Jestem za odwołaniem radnych, burmistrz może zostać. Niektórzy są od początku III RP w Ornecie i biorą kasę za NIC!!!

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 21:37 #66

  • JAM
  • JAM Avatar Autor
  • Gość

1982 napisał: Jestem za odwołaniem radnych, burmistrz może zostać. Niektórzy są od początku III RP w Ornecie i biorą kasę za NIC!!!

JA TEŻ UWAŻAM ŻE BURMISTRZ POWINIEN ZOSTAĆ , ALE POWINIEN SPRAWOWAĆ WŁADZE PONAD PODZIAŁAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 21:42 #67

  • Gal Anonim
  • Gal Anonim Avatar Autor
  • Gość
A ja uważam ,że obecny burmistrz nie powinien męczyć ludzi i powinien złożyć rezygnację wraz z przewodniczącym rady może coś zmieni się w naszym mieście.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 22:24 #68

  • Bogdan
  • Bogdan Avatar Autor
  • Gość
PASZLI WON WSZYSTKIE, I BURMISTRZ I WICE I SEKRETARZOWA I MILCZACY RADNI ZA WYJĄTKIEM GRUBBY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 22:46 #69

  • ..
  • .. Avatar Autor
  • Gość

Bogdan napisał:

PASZLI WON WSZYSTKIE, I BURMISTRZ I WICE I SEKRETARZOWA I MILCZACY RADNI ZA WYJĄTKIEM GRUBBY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


idioto, to pan Gruba, więc za wyjatkiem Pana Gruby

eeee.... te błędy, jak jeden idiota

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 22:54 #70

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość
Referendum jest ok będziemy głosować ale zastanawiam się czy można unieważnić decyzje w sprawie spalarni?

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 23:22 #71

  • Andrzej
  • Andrzej Avatar Autor
  • Gość
Unieważnienie decyzji kiedy jest prawomocna nie będzie takie proste. Można podważyć decyzję wydaną przez burmistrza udowodniając, że działał na niekorzyść mieszkańców nie przeprowadzając konsultacji społecznych w tak ważnej sprawie jak budowa spalarni. W związku z powyższym należało by złożyć doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Wówczas wszystkie decyzje podjęte w/w sprawie można podważyć.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 23:28 #72

  • ktośka
  • ktośka Avatar Autor
  • Gość

Wiesiek napisał: Rozgorzała dyskusja na temat opłat i ktoś napisał bzdurę, że odgórnie narzucono stawki. Nie można ludzi oszukiwać, stawkę podatku rolnego i śmieciowego uchwaliła niema rada. I słusznie zarzucają organizatorzy referendum, że nastąpiło to bez konsultacji społecznych. Taki Olsztyn potrafił przeprowadzić konsultacje i wiele innych miast pytało o to społeczeństwo. Nasz burmistrz z radą nigdy o zdanie ludzi nie pytali, no i mamy referendum. Może to nauczy burmistrza tego i przyszłego oraz radę, że kasa miejska nie jest ich, a tylko mieszkańców i trzeba z nimi się liczyć. A o sprawy, które w przyszłości mogą się wiązać z dużymi wydatkami finansowymi ( jednostka i strefa ) i zagrożeniem środowiska (spalarnia) trzeba pytać mieszkańców. Hasło, które powinno przyświecać "Nic o nas, bez nas" i to należy zawsze pamiętać.



i jako kolejna osoba zgadzam się z tym .


a propo przeczytajcie dokladnie wszystkie teksty AERO I TU ZAGADKA DLA WSZYSTKICH ,KTO JEST AUTOREM TYCH WPISOW???

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę Niejasności 2013/05/25 23:54 #73

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość
Moim skromnym zdaniem takich niejasności jest o wiele więcej np:
-Podjęcie decyzji w sprawie spalarni przez samego burmistrz bez konsultacji z radnymi ( bo jak słyszę to dowiedzieli się o sprawie tak jak większość mieszkańców ) tak szczerze mówiąc to po co oni tam są skoro nie wiedzą co się dzieje w mieście i jakie są podejmowane decyzje. Ktoś trafnie nazwał radnych milczącymi! Czyli wygląda na to, że burmistrz sam podejmuje decyzję a rada to wszystko akceptuję oczywiście po za jednym radnym który śmiał mieć swoje zdanie.
-Dlaczego została wydana decyzja przez P burmistrza skoro inwestor zalega dla miasta kwotę bliską 500tyś i tym samym jest niewiarygodnym inwestorem
- Decyzja środowiskowa została wydana bez lustracji miejsca przewidzianego na tą inwestycję!
-Opinia sanepidu pozytywna! mimo, że żaden inspektor nie pofatygował się skontrolować miejsca przyszłej budowy. Nawiasem mówiąc jak bardzo by się zdziwił widząc skażone środowisko po poprzedniej inwestycji przypomnę (stacja paliw na lotnisku) prowadzonej przez tego samego pana.
Nie chcę snuć teorii spiskowych ale myślę, że budowa spalarni miała być przeprowadzona tylnymi drzwiami. To oczywiście moje zdanie i jako mieszkaniec mam do tego prawo.
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/26 00:07 #74

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość

aero napisał: Jezeli chodzi o Pana Leonarda ciekawi mnie jedno, w pismie o referendum zarzucono m.in. "uchwaleniu stawek za odbiór śmieci sortowanych i niesortowanych; - uchwaleniu wygórowanej stawki podatku rolnego", czy szanowny pan radny nie wie ze to odgórnie jest narzucone???? ciekawe czy glosowal za czy przeciw uchwale na sesji... Poza tym z tego co się orientuje to mamy jedne z nizszych stawek za smieci i podatek... ale narobic rabanu trzeba, jak ktos sie nie zna to pojdzie na to. Proszę Państwa nie liczcie na to ze w Ornecie jest ciemnogród. Bo z tego wynika że tak sądzicie.
Sami wybraliście taka wladze wiec do kogo teraz macie pretensje???





Też się zastanawiałam kim jest areo bo nie ma pojęcia o czym pisze. Stawki za odbiór śmieci są odgórnie narzucone? :lol: i to my mamy być ten ciemnogród? :lol: moim zdaniem błąd polega na tym, że jest zbyt mała różnica między segregowanymi 12 zł i niesegregowanymi 14 zł .Słyszałam takie opinie że to tylko 2 zł różnicy więc po co się wysilać . Gdyby za segregowane zapłacić np 9 zł a niesegregowane 20 zł to może by to miało sens żeby zmobilizować ludzi . Ja jestem za segregacją i segreguję śmieci .
areo to może być osoba która używa stwierdzeń :bicie piany, plucie w monitor itp :P
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/26 01:50 #75

  • rolnik
  • rolnik Avatar Autor
  • Gość
ja podatku za ziemie placiłem 1200 zł a teraz musiałem 2400 :huh: o sto procent w ciągu roku podnieśli i jaj sobie nie robie. jak decyzja do mnie przyszła z naleznością do zapaty to mnie zimny pot oblał bo to jest zbyt duży skok. rozumiem tam z 5 procent w skali roku... ale 100proc????!!!! :blink: i teraz mają podwójną kasę z podatków i jeszcze im za mało na latanie dziury. z takich podwyżek to jak się chce to mozna i dziurę załatać i basen z dofinansowaniem wybudować. i nie zwalać że dobre miasto leży przy drodze 51 bo to nie ma nic do rzeczy z basenem bo na to wystarczy dobrze opracowany projekt i wniosek i jeszcze chęci trzeba do działania. basen jest potrzebny bo dużo dzieci nie umie pływać i powinny byc zajęcia z tego w szkołach. mam ulotkę z programem wyborczym co było obiecywane i proszę mi nie picować. do Popiela zaufania nie mam i durny baran byłem że glosowałem... nie wiem na co liczyłem. teraz zróbcie taki cyrk samochodowy jak w wyborach i krzyczcie: dziś niedziela odwolujemy popiela :D dość tego bajzlu. do oltuszewskiego sympatią nie pałałem też ale przynajmniej jak się spytalem sekretarki czy zapyta się burmistrza czy mogę wejść to outuszewski sam wyszedł i pogadał ze mną ze 2 minuty i to bez umawiania. A do tego popiela to gorzej jak na audiencję do biskupa trzeba się starać. miał tyle czasu żeby coś dla miasta zrobić i nic dobrego to nie przyniosło a teraz wychodzi szydło z worka jak tu janulewicz zadziałał :S spalarni się zachciało. ludzie tam na tej działce to nawet mogli by robić różne niestworzone rzeczy tylko nam chodzi o to żeby to nie oddziaływało poza płot tej działki. a to komin wybuduje i srrrru w eter. może niech choromański zrobi odwiert geotermalny bo tu woda 56 stopni jest i niech mu gmina pomoże wniosek złożyć to nie będzie dymić i kasiore też będzie miał z tego. i dług dla miasta spłaci. i nikt żalu nie bedzie miał bo to smieciarki nie będą wtedy jeździły. a jeszcze jakby chciał to ogrzał by tym miasto i basen a basen mógłby zrobić na lotnisku w mpsach :) a tak dogadują się , zatajają i smiecą nam :sick: