Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę - Strona 4 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/24 19:47 #46

  • Do Pana Gruby
  • Do Pana Gruby Avatar Autor
  • Gość
Jestem z Panem Panie Leonardzie bo Pan zawsze nas mieszkańców bronił i w ramach podziękowania ma Pan mój głos , Pan złożył uroczystą przysięgę

"Slubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności gminy, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesami gminy i jej mieszkańców, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań gminy. Składanie ślubowania jest przeżyciem. Wynika z niego jeszcze jedno zadanie dla radnego - utrzymywanie kontaktu z mieszkańcami gminy i wsłuchiwanie się w ich potrzeby.
'


To tak mniej więcej wygląda tekst ślubowania.Pan rzetelnie wykonuje swoje obowiązki i dla mnie jest Pan radnym na wagę złota ,człowiekiem honoru bo przyżekł Pan nam troszczyć się o nas i tak jest.Tylko Pan zapytał na sesji burmistrza dlaczego nie przeprowadził konsultacji z mieszkańcami . Pan dotrzymał obietnicy którą Pan złożył,dziękuje.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/24 22:29 #47

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość

hura :) napisał: Przesłuchałam to co podał w linku Pan Antoni czyli wypowiedź burmistrza Popiela " ...prawda sama się obroni ja jestem przygotowany do tego referendum zawsze będę chylił czoła bo jestem człowiekiem pokornym, burmistrzem się tylko bywa"


Prawda sama się obroni i burmistrzem sie tylko bywa takich słów użył w stosunku do burmistrza Popiela były burmistrz pan Ołtuszewski Jak rozumiem burmistrz nie ma nic przeciwko żeby zbierać podpisy bo prawda sama się obroni-zgodnie z sugestią podpiszę listę!!!!!!!!!!!!. :woohoo:

PAN BURMISTRZ POPIEL JEST CZŁOWIEKIEM POKORNYM, WIE ŻE PRAWDA SAMA SIĘ OBRONI PONIEWAŻ WSZYSTKO CO DO TEJ PORY DOKONAŁ BYŁO PONAD PODZIAŁAMI, I NICZEGO SIĘ NIE OBAWIA OTACZAJĄ GO SAMI PRZYJACIELE I ŻYCZLIWI LUDZIE !!! NIKOGO NIE SKRZYWDZIŁ PRZEZ OSTATNIE TRZY LATA RZĄDZENIA, PO PROSTU SZUKAŁ OSZCZĘDNOŚCI !!!

Odp: Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/24 23:04 #48

  • Wanda
  • Wanda Avatar Autor
  • Gość
Ludzie o czym wy piszecie , najpierw płaczecie ,że nie ma konsultacji społecznych odnośnie różnych spraw w naszym mieście a teraz zastanawiacie się kto zostanie burmistrzem, najpierw trzeba poprzeć inicjatywę referendalną a następnie wybrać nowego burmistrza, który będzie lepiej reprezentować nasze interesy. Każdy ma prawo startować a my w demokratycznych wyborach wybierzemy takiego burmistrza , który nie podpisze takiej bzdurnej decyzji środowiskowej bez konsultacji i podejmie działania przeciw budowie spalarni. Nadmieniam, że nadal decyzja w sprawie budowy spalarni jest prawomocna.
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 07:40 #49

  • rozżalona
  • rozżalona Avatar Autor
  • Gość

Anonim napisał:

hura :) napisał: Przesłuchałam to co podał w linku Pan Antoni czyli wypowiedź burmistrza Popiela " ...prawda sama się obroni ja jestem przygotowany do tego referendum zawsze będę chylił czoła bo jestem człowiekiem pokornym, burmistrzem się tylko bywa"


Prawda sama się obroni i burmistrzem sie tylko bywa takich słów użył w stosunku do burmistrza Popiela były burmistrz pan Ołtuszewski Jak rozumiem burmistrz nie ma nic przeciwko żeby zbierać podpisy bo prawda sama się obroni-zgodnie z sugestią podpiszę listę!!!!!!!!!!!!. :woohoo:

PAN BURMISTRZ POPIEL JEST CZŁOWIEKIEM POKORNYM, WIE ŻE PRAWDA SAMA SIĘ OBRONI PONIEWAŻ WSZYSTKO CO DO TEJ PORY DOKONAŁ BYŁO PONAD PODZIAŁAMI, I NICZEGO SIĘ NIE OBAWIA OTACZAJĄ GO SAMI PRZYJACIELE I ŻYCZLIWI LUDZIE !!! NIKOGO NIE SKRZYWDZIŁ PRZEZ OSTATNIE TRZY LATA RZĄDZENIA, PO PROSTU SZUKAŁ OSZCZĘDNOŚCI !!!



Jeżeli prawda ma się sama obronić to trzeba iść do urn i podpisywać listę,każdy zagłosuje wedle wyboru . Szukać oszczędności można ale co to za oszczędność zatrudnianie mecenasów z Sopotu? mamy w Ornecie swojego mecenasa z doświadczeniem . Ja nie wiem ile Ci panowie zarabiają ale sądzę że nie mało ( może gdyby zsumować ich wypłatę to by pare osób z Ornety miało etat ?) .Po obejrzeniu spotkania w MDK nie wiedziałam czy mecenas bronił osoby pana Burmistrza czy reprezentował nas mieszkańców. Decyzja w sprawie spalarni nadal jest prawomocna ale to że znalazły się 2 osoby które wniosły o uchylenie decyzji to jeszcze o niczym nie świadczy bo będą musiały uzasadnić dlaczego zgłosiły się dopiero teraz. Ich wniosek może zostać odrzucony?
Bardzo mnie dziwi postawa radnych.Mają bronić interesów mieszkańców .Jeden radny który broni naszych interesów to zdecydowanie zbyt mało.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 09:32 #50

  • Nowy
  • Nowy Avatar Autor
  • Gość
Z zaciekawieniem przeczytałem wszystkie wpisy na forum. Są osoby, która zaciekle bronią burmistrza i radnych. Jest też kilka osób, które ma inne zdanie. Ja natomiast chcę zwrócić uwagę na zamieszczone obwieszczenie, w którym wypisano konkretne zarzuty dotyczące burmistrza i rady. Nie chcę pisać czy zasadne, bo, każdy z mieszkańców musi sam sobie odpowiedzieć. Natomiast nie podoba mi się dyskusja wokół referendum. Zgodnie z ustawą znalazła się grupa ludzi, która złożyła wniosek i to trzeba uszanować. Listę referendalną powinni podpisać wszyscy, którym leży na sercu dobro Ornety. Do referendum powinni też iść wszyscy, którzy przy urnach się wypowiedzą na temat postawionych zarzutów. I to jest demokracja, czyli społeczeństwo obywatelskie, które oddając głos za lub przeciw spełni swą obywatelską czynność i zadecyduje o przyszłości. Natomiast dyskusja, kto później jest niezasadna przed pierwszym rozstrzygnięciem.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 10:02 #51

  • Beata
  • Beata Avatar Autor
  • Gość
Dla mnie jest oczywiste: NOWYM BURMISTRZEM POWINIEN ZOSTAĆ PAN LEONARD GRUBBA
On pokazał, że dba o interesy miasta i mieszkańców, że potrafi walczyć i jest poza układami i układzikami!!!
PANIE LEONARDZIE, MUSI PAN WYSTARTOWAĆ NA BURMISTRZA - TO OCZYWISTE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 10:20 #52

  • aero
  • aero Avatar Autor
  • Gość
Jezeli chodzi o Pana Leonarda ciekawi mnie jedno, w pismie o referendum zarzucono m.in. "uchwaleniu stawek za odbiór śmieci sortowanych i niesortowanych; - uchwaleniu wygórowanej stawki podatku rolnego", czy szanowny pan radny nie wie ze to odgórnie jest narzucone???? ciekawe czy glosowal za czy przeciw uchwale na sesji... Poza tym z tego co się orientuje to mamy jedne z nizszych stawek za smieci i podatek... ale narobic rabanu trzeba, jak ktos sie nie zna to pojdzie na to. Proszę Państwa nie liczcie na to ze w Ornecie jest ciemnogród. Bo z tego wynika że tak sądzicie.
Sami wybraliście taka wladze wiec do kogo teraz macie pretensje???

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 10:26 #53

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość

Beata napisał: Dla mnie jest oczywiste: NOWYM BURMISTRZEM POWINIEN ZOSTAĆ PAN LEONARD GRUBBA
On pokazał, że dba o interesy miasta i mieszkańców, że potrafi walczyć i jest poza układami i układzikami!!!
PANIE LEONARDZIE, MUSI PAN WYSTARTOWAĆ NA BURMISTRZA - TO OCZYWISTE!!!!!!!!!!!!!!!!!





najpierw podpiszmy listy - potem idźmy do urn- oddajmy swój głos jak to uważa - dla mnie oczywiste to wymiana rady na całkowicie nowe osoby -Pan Gruba czy jako radny czy kandydat na burmistrza ma moje poparcie za to że zawsze wyrażał swoją opinie i nie raz mu się "oberwało" za to- ale dalej walczył- walczył do końca- aż stracił cierpliwość bo to jak walka z wiatrakami -sam nie miał siły przebicia aż doczekaliśmy się referendum :)

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 11:22 #54

  • .....
  • ..... Avatar Autor
  • Gość

aero napisał: Jezeli chodzi o Pana Leonarda ciekawi mnie jedno, w pismie o referendum zarzucono m.in. "uchwaleniu stawek za odbiór śmieci sortowanych i niesortowanych; - uchwaleniu wygórowanej stawki podatku rolnego", czy szanowny pan radny nie wie ze to odgórnie jest narzucone???? ciekawe czy glosowal za czy przeciw uchwale na sesji... Poza tym z tego co się orientuje to mamy jedne z nizszych stawek za smieci i podatek... ale narobic rabanu trzeba, jak ktos sie nie zna to pojdzie na to. Proszę Państwa nie liczcie na to ze w Ornecie jest ciemnogród. Bo z tego wynika że tak sądzicie.
Sami wybraliście taka wladze wiec do kogo teraz macie pretensje???


ale to wszystko wina Popiela
ale to wszystko wina Popiela
ale to wszystko wina Popiela
ale to wszystko wina Popiela
ale to wszystko wina Popiela

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 11:39 #55

  • Pytanie
  • Pytanie Avatar Autor
  • Gość

aero napisał: Jezeli chodzi o Pana Leonarda ciekawi mnie jedno, w pismie o referendum zarzucono m.in. "uchwaleniu stawek za odbiór śmieci sortowanych i niesortowanych; - uchwaleniu wygórowanej stawki podatku rolnego", czy szanowny pan radny nie wie ze to odgórnie jest narzucone???? ciekawe czy glosowal za czy przeciw uchwale na sesji... Poza tym z tego co się orientuje to mamy jedne z nizszych stawek za smieci i podatek... ale narobic rabanu trzeba, jak ktos sie nie zna to pojdzie na to. Proszę Państwa nie liczcie na to ze w Ornecie jest ciemnogród. Bo z tego wynika że tak sądzicie.
Sami wybraliście taka wladze wiec do kogo teraz macie pretensje???





słyszałam o ile to prawda że w Pieniężnie będą płacić 9 zł za śmieci segregowane dlaczego my będziemy płacić 12 zł?

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 12:02 #56

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość
Weszłam na stonę Misato i Gmina Pieniężno i znalazłam informacje że Burmistrz Pieniężna dnia 5 lutego 2013 r zaprosił mieszkańców do MDK na spotkanie dotyczące sprawy wprowadzenia nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi czy my w Ornecie mieliśmy jakieś spotkanie żeby się z tym tematem dokładniej zapoznać?

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 15:35 #57

  • Wiesiek
  • Wiesiek Avatar Autor
  • Gość
Rozgorzała dyskusja na temat opłat i ktoś napisał bzdurę, że odgórnie narzucono stawki. Nie można ludzi oszukiwać, stawkę podatku rolnego i śmieciowego uchwaliła niema rada. I słusznie zarzucają organizatorzy referendum, że nastąpiło to bez konsultacji społecznych. Taki Olsztyn potrafił przeprowadzić konsultacje i wiele innych miast pytało o to społeczeństwo. Nasz burmistrz z radą nigdy o zdanie ludzi nie pytali, no i mamy referendum. Może to nauczy burmistrza tego i przyszłego oraz radę, że kasa miejska nie jest ich, a tylko mieszkańców i trzeba z nimi się liczyć. A o sprawy, które w przyszłości mogą się wiązać z dużymi wydatkami finansowymi ( jednostka i strefa ) i zagrożeniem środowiska (spalarnia) trzeba pytać mieszkańców. Hasło, które powinno przyświecać "Nic o nas, bez nas" i to należy zawsze pamiętać.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 15:49 #58

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość

Wiesiek napisał: Rozgorzała dyskusja na temat opłat i ktoś napisał bzdurę, że odgórnie narzucono stawki. Nie można ludzi oszukiwać, stawkę podatku rolnego i śmieciowego uchwaliła niema rada. I słusznie zarzucają organizatorzy referendum, że nastąpiło to bez konsultacji społecznych. Taki Olsztyn potrafił przeprowadzić konsultacje i wiele innych miast pytało o to społeczeństwo. Nasz burmistrz z radą nigdy o zdanie ludzi nie pytali, no i mamy referendum. Może to nauczy burmistrza tego i przyszłego oraz radę, że kasa miejska nie jest ich, a tylko mieszkańców i trzeba z nimi się liczyć. A o sprawy, które w przyszłości mogą się wiązać z dużymi wydatkami finansowymi ( jednostka i strefa ) i zagrożeniem środowiska (spalarnia) trzeba pytać mieszkańców. Hasło, które powinno przyświecać "Nic o nas, bez nas" i to należy zawsze pamiętać.

Nigdzie niema tak milczącej rady , przez trzy lata żeby nie wypowiedzieć słowa, to szok !!!!! LUDZIE KOGO WYBIERAMY ? Teraz mamy okazję się zrehabilitować...
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 16:00 #59

  • Bartek
  • Bartek Avatar Autor
  • Gość
Brawa dla Wieśka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgadzam się z nim w 100%!!!!!!!!!!!!!!
Napisał czystą prawdę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/05/25 16:01 #60

  • Felek
  • Felek Avatar Autor
  • Gość
Słyszałem, że Pan Gruba złożył skargę do prokuratury na Popiela i jeszcze podpisało kilka osób. Jeżeli to prawda to napiszcie, bo to trzeba było dawno zrobić. Ja Popielowi nie wierzę, bo on co innego mówi, co innego myśli i co innego robi. Ten człowiek już dawno stracił zaufanie ludzi. Przychylam się do hasła Leszek na burmistrza, bo to jedyny z nich uczciwy człowiek.