FunEnglish w Bibliotece w Henrykowie

FunEnglish w Bibliotece w Henrykowie

Sołectwa

Od grudnia 2013 r. w Filii Bibliotecznej w Henrykowie rozpoczął się kolejny bezpłatny kurs języka angielskiego, tym razem skierowany do dzieci w przedziale wiekowym 6 – 12 lat. Warto nadmienić, że w bibliotece odbywa się również komputerowy kurs angielskiego dla młodzieży i dorosłych (angielski123.pl).

FunEnglish.pl to kurs komputerowy przeznaczony dla dzieci, który mądrze łączy naukę języka obcego z zabawą, w oparciu o najnowsze technologie. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, „foto-lekcji” i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Kurs FunEnglish.pl oparty jest o metodę „Immersion”, polegającą na zanurzeniu w języku angielskim. Polskie dzieci nie mają możliwości stale komunikować się po angielsku w domu i w szkole, więc na platformie istnieją różne sytuacje komunikacyjne, które wymuszają mówienie i myślenie w języku angielskim.

Dzięki temu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania. Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie – dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy, aby raz bądź dwa razy w tygodniu brało w nim udział, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Przez cały czas trwania kursu dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracownika biblioteki. Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece”.

Zarówno biblioteka, jak i dzieci uczestniczące w kursie, będą mogły także uczestniczyć w specjalnych konkursach organizowanych przez FunEnglish.pl i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

 

Opracowała: Małgorzata Hermanowicz – bibliotekarz Filii w Henrykowie

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA