Festyn rodzinny w Henrykowie w ramach XV Warmińsko-Mazurskich Dni rodzin

Festyn rodzinny w Henrykowie w ramach XV Warmińsko-Mazurskich Dni rodzin

Sołectwa

Dnia 8.06.2013r w Henrykowie na placu przy OSP miało miejsce wielkie rodzinne świętowanie. Nasze sołectwo aktywnie włączyło się w organizację Festynu rodzinnego, przygotowanego w ramach XV Warmińsko-Mazurskich Dni rodzin.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św w Kościele św. Katarzyny. Spośród zaproszonych gości przybył Burmistrz Miasta Gminy Orneta Pan Ireneusz Popiel wraz z zastępcą Panem Andrzejem Gierlofem i wiele zaproszonych gości. Wszyscy doskonale się bawili przy zaproszonych zespołach, oraz wielu sportowych konkurencjach, najaktywniejszą rodziną zostali Państwo Ostaszewscy. Świetlica Wiejska w Henrykowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Henrykowie, sołectwo Henrykowo ponadto zaangażowali się całym sercem w przygotowanie i prowadzenie części artystycznej Festynu. Na scenie królowały śpiewy i konkursy.

Dzieci ze świetlicy Wiejskiej zaprezentowali występ artystyczny, odbył się pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Henrykowa, na scenie również wystąpiły Kapela Swojaki z Ornety, Uniwersytet Warmińsko Mazurski z Ornety, zespół Antares z pieniężna. Dla głodnych przygotowano Bigos, , pachnące kiełbaski z , dla łasuchów - słodkie poczęstunki , zaś spragnionych koiły różnorodne napoje, ciepła kawa i herbata. Dziękujemy za pomoc dla Urzędu Miasta Gminy Orneta, Miejskiemu Domu Kultury w Ornecie, dla OSIR Orneta, Środowiskowemu Domu Samopomocy w Henrykowie, oraz dziękujemy sponsorom.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA