Uroczystości odpustowe w Chwalęcinie

Uroczystości odpustowe w Chwalęcinie

Sołectwa

Już po raz trzeci z Bażyn do Chwalęcina wyruszyła piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe z okazji Podwyższenia Krzyża Świętego. Mimo niekorzystnej pogody wierni dopisali.

53 osoby punktualnie o godzinie 13 wyruszyły spod kościoła w Bażynach. Po dotarciu na miejsce pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej mszy świętej która rozpoczęła się o godzinie 15. Wśród gości był między innymi zastępca burmistrza Ornety Andrzej Gierlof.

Stronę duchowną reprezentowali między innymi księża z Krosna, Lubomina i Bieniewa. Po mszy świętej wierni udali się na bardziej swobodną część uroczystości odpustowych. Jak to ujął organizator pielgrzymki ksiądz Tomasz Kociński, po części dla duszy nastapiła część dla ciała. Tradycyjnie już na odpuście w Chwalęcinie nie zabrakło dobrej zabawy. Stowarzyszenie "Arkadia" z Dąbrówki częstowało przybyłych pyszną grochówką za przysłowiowe "Bóg zapłać". Można było także skosztować ciasta upieczone przez mieszkanki Chwalęcina. Inne rzeczy były już do nabycia na typowo komercyjnych warunkach. Kiełbaska z grilla kosztowała od 3 do 5 zł. Dzieci oblegały stoisko z lizakami oraz z watą cukrową. Dla starszych na rozgrzewkę przygotowano piwo. Cały czas zgromadzonym pielgrzymom przygrywała muzyka.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA