DAFem do rowu

DAFem do rowu

Policja

W poniedziałek lidzbarscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w rejonie miejscowości Karbowo.

W poniedziałek (28.03.2022) około godz. 10:30 do oficera dyżurnego lidzbarskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zaistniałym zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego na drodze wojewódzkiej w rejonie miejscowości Karbowo. Na miejscu funkcjonariusze zastali ciężarówkę DAF z naczepą stojącą w większości poza drogą i jej kierowcę, 38-letniego mieszkańca Mrągowa. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. 38-latek tłumaczył, że pił alkohol, ale dzień wcześniej. Nie umiał wytłumaczyć co było powodem zjechania przez niego ciężarówką do przydrożnego rowu. Samochód ciężarowy wraz z naczepą zabezpieczył we własnym zakresie właściciel, który przyjechał na miejsce. Droga na czas usunięcia pojazdu była zablokowana. Została udrożniona dopiero około godz. 2:00 w nocy, czyli już we wtorek. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego, który ze swojego zachowania wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem.

Nie była to niestety jedyna interwencja dotycząca kierującego pod wpływem alkoholu w tym miejscu. Podczas gdy funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego zabezpieczali miejsce zdarzenia na czas usunięcia samochodu ciężarowego i kierowali przejezdnych na drogi objazdowe, jeden z kierujących zwrócił ich uwagę stylem jazdy oraz swoim zachowaniem. W nietypowy sposób próbował ominąć stojący radiowóz oraz nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia. Wobec tego policjanci dokonali kontroli kierującego samochodem BMW. Powód zachowania 29-letniego mieszkańca powiatu lidzbarskiego był znany zaraz po zbadaniu stanu jego trzeźwości. Jak się okazało, kierujący miał promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, a pojazd przekazany został osobie wskazanej. Czyn kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz orzekany jest wówczas zakaz prowadzenia pojazdów.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA