Pijany rowerzysta

Pijany rowerzysta

Policja

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu 60-latka dało wynik ponad 2,52 promila alkoholu w organizmie. Po zakończonej kontroli, mężczyzna w dalsza drogę poszedł pieszo. Rower został zabezpieczony.

Wczoraj (tj. 27.10.2020r ) policjanci ruchu drogowego nadzorowali ruch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 507 w miejscowości Zagony gm. Orneta. Około godziny 15:10 zauważyli mężczyznę poruszającego się rowerem. Jego styl jazdy pozostawiał wiele do życzenia tzn. jechał wężykiem na prostym odcinku drogi. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest tego przyczyną. Bardzo szybko ją ustalili – powodem takiego zachowania był stan nietrzeźwości.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu 60-latka dało wynik ponad 2,52 promila alkoholu w organizmie. Po zakończonej kontroli, mężczyzna w dalsza drogę poszedł pieszo. Rower został zabezpieczony. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA