Rowerzyści na procentowym dopingu

Rowerzyści na procentowym dopingu

Policja

Wiosenna aura powoduje częstsze korzystanie z jednośladów. Pamiętajmy, że kierując rowerem jesteśmy takimi samymi uczestnikami drogi jak kierujący samochodami. Mamy takie same prawa, ale również obowiązki. W weekend policjanci kontrolowali dwóch nietrzeźwych rowerzystów oraz kierującego samochodem, który nie posiadał uprawnień.

W piątek (tj. 06.05.2022 r.) około godziny 17:00 w Henrykowie policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego podjęli interwencję wobec niechronionego uczestnika ruchu drogowego poruszającego się rowerem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu u 66-letniego mieszkańca gminy Orneta w wydychanym powietrzu wykazało, iż znajduje się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało prawie 0,7 promila alkoholu i z kolejnym badaniem rosło. Rower przekazano osobie wskazanej. Po kontroli drogowej mężczyzna poszedł pieszo „wzbogacony” o mandat karny kredytowany w wysokości 2500 zł.

Kolejnego rowerzystę na tzw. „dopingu procentowym” zatrzymali policjanci orneckiej prewencji w niedzielę (tj. 08.05.2022 r.) około godziny 16:50 w Ornecie na ul. Zamkowej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu 57-letniego mieszkańca Ornety wykazało, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu i posiada prawie 0,4 promila alkoholu. Rower przekazano osobie wskazanej, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA