Dachowanie za Ornetą

Dachowanie za Ornetą

Policja

Deszczowy weekend wymagał od kierujących wzmożonej czujności na drogach. W niedzielę, na drodze wojewódzkiej 513 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego.

W niedzielę (22.05.2022 r.) po godzinie 11:00 na trasie Orneta - Mingajny doszło do dachowania pojazdu osobowego. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 63-letni mieszkaniec gminy Orneta, kierujący samochodem marki Dacia, który jechał sam, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W rezultacie stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu gdzie pojazd dachował. Na szczęście, pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Kierujący został ukarany mandatem.

Do tego zdarzenia zadysponowano OSP Orneta,  zastęp z OSP Mingajny, zastęp z JRG KP PSP Lidzbark Warmiński, patrol policji oraz ZRM z Ornety.

Dostosowanie odpowiedniej prędkości do warunków panujących na drodze, szczególnie podczas opadów atmosferycznych czy mgły jest bardzo istotne. To właśnie wtedy kierujący są bardziej narażeni na utratę panowania nad pojazdami. Apelujemy o rozwagę za kierownicą, która zapewni wszystkim uczestnikom drogi bezpieczne dotarcie do celu.

 

NIE PRZEPŁACAJ ZA OC
reklama

Fot - OSP Orneta

 

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA