Pocisk artyleryjski znaleziony w Wójtowie

Pocisk artyleryjski znaleziony w Wójtowie

Policja

We wtorek lidzbarscy policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu niebezpiecznej „pamiątki” z czasów II Wojny Światowej. Na takie nietypowe znaleziska trafiają przeważnie pracownicy budowlani, rolnicy w trakcie wykonywania prac polowych, grzybiarze czy inne osoby wykonujące np. prace związane z wykopami. 

We wtorek (20.09.2022 r.) w Wójtowie jeden z mieszkańców na polu uprawnym znalazł niewybuch. Jego reakcja była prawidłowa – zawiadomił o znalezisku służby. Przybyły na miejsce patrol potwierdził, że we wskazanym miejscu znajduje się pocisk artyleryjski o długości 50 cm. Na tej podstawie funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce celem niedopuszczenia osób postronnych do momentu przyjazdu żołnierzy. W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału należy powiadomić służby, dzwoniąc pod nr alarmowy 112.

Każda osoba przekazująca zgłoszenie powinna podać dyspozytorowi: opis przedmiotu (długość, średnica); dokładne miejsce i czas wykrycia; dane osoby, która wykryła niewybuch i może wskazać dokładne miejsce jego położenia.

REKLAMA

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA