43-latek usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoją żoną

43-latek usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoją żoną

Policja

Wczoraj (05.02.20) w Prokuraturze Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim, 43-latek usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoją żoną.

Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca Ornety policyjnego dozoru zobowiązując mężczyznę do cotygodniowego stawiennictwa w komendzie. Dodatkowo 43-latek ma zakaz jakiegokolwiek kontaktowania się z pokrzywdzoną, zbliżania się do niej i musi opuścić mieszkanie, w którym przebywał z żoną.

Mężczyzna po kolejnej awanturze, która miała miejsce we wtorek (04.02.20) został zatrzymany przez policjantów. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej mąż wszczął bez powodu kłótnię i zaczął ją wyzywać. Mężczyzna bił pokrzywdzoną butelką po głowie, uderzał w twarz, szarpał za ubrania, groził i poniżał. W obawie o swoje życie i zdrowie pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Po wykonanych czynnościach, przesłuchaniu świadków, policjanci przedstawili 43-latkowi zarzut znęcania się nad żoną.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA