Gminne potyczki matematyczne klas I - III 2018
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but mingajny/potyczki-matematczne-2018 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Gminne potyczki matematyczne klas I - III 2018

SP Mingajny

We wtorek 8 maja 2018 roku powitaliśmy w naszej szkole młodych miłośników królowej nauk – matematyki. Jak co roku zaprosiliśmy do udziału w Gminnych Międzyszkolnych Potyczkach Matematycznych Klas I – III zaprzyjaźnione szkoły: SP nr 1 i SP nr 4 w Ornecie oraz SP w Bażynach.

Drużyny składały się z trzech osób; po jednej z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wyłonionych w wyniku etapu szkolnego. Okazało się, iż jeden z uczniów z SP nr 4 uczestniczy w konkursie już po raz trzeci i bardzo żałuje, że jako czwartoklasista nie będzie mógł brać udziału w konkursie. Pani dyrektor Anna Kulka uroczyście powitała gości życząc uczestnikom sukcesów. Następnie uczniowie klasy drugiej zaprezentowali krótki program artystyczny i tradycyjnie zaśpiewali nasz „hymn” pt. „Kocham Cię matematyko”. Po czym prowadząca konkurs Mirosława Sawaniewicz zaprosiła wszystkie dzieci do etapu pierwszego, w którym popisały się sprawnym liczeniem uzyskując maksymalną ilość punktów. W drugim etapie uczestnicy rozwiązywali zadania tekstowe. Okazały się one trudne, szczególnie dla uczniów klasy trzeciej. Jednakże nie zniechęciło to dzieci do dalszej rywalizacji. O chwilę relaksu dla małych matematyków zadbała prowadząca. Wzięli oni udział w Quizie o Polsce. Do zabawy zaprosili uczniów artyści z klasy drugiej śpiewając piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Uczestnicy losowali pytania dotyczące znanych miejsc w Polsce i zaznaczali je na przygotowanej mapie naszego kraju. Trzeba przyznać, że doskonale znają swoją Ojczyznę, więc świetnie się przy tym bawili. Kolejny etap Potyczek to zadania geometryczne, tu najlepiej poradzili sobie uczniowie klas drugich rozwiązując zadania bezbłędnie. W etapie czwartym wszystkie drużyny sprawnie współpracując szybko rozwiązały krzyżówkę i odszyfrowały hasło: Sto lat niepodległości Polski. W etapie piątym uczestnicy zmagali się z zadaniami wykorzystując zdobyte wiadomości praktyczne. Tu pierwszaki bezbłędnie zaznaczyły czas na zegarach uzyskując maksymalną ilość punktów. Ostatni etap to Zadania Sowy, które wymagają „główkowania”. Trzeba dobrze pomyśleć, aby nie popełnić błędu. W tym etapie bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z SP nr 1 w Ornecie, Po tej części mali matematycy mogli odsapnąć. Komisja składająca się z nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół podliczała punkty, a uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek i czekolady będące nagrodami za udział w Quizie o Polsce.

Potyczki Matematyczne zakończyło odczytanie wyników, wręczenie pucharów i dyplomów dla szkół oraz upominków dla wszystkich uczniów biorących w nich udział. Okazało się, że pierwsze miejsce zdobyli przedstawiciele naszej szkoły uzyskując 163 punkty. Na drugim miejscu uplasowały się: SP nr 1 w Ornecie i SP w Bażynach, które zdobyły po 152 punkty. Trzecie miejsce , ze 135 punktami, przypadło SP nr 4 w Ornecie.

Na koniec pani dyrektor podziękowała uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom za trudną pracę w komisji konkursowej i serdecznie zaprosiła do udziału w kolejnych edycjach Potyczek Matematycznych. Po obecnych zostanie wspomnienie i piękne zdjęcie na tle konkursowej dekoracji nawiązującej do obchodów jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

{gallery}mingajny/potyczki-matematczne-2018{/gallery}

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA