Gminne potyczki matematyczne klas I - III 2019

Gminne potyczki matematyczne klas I - III 2019

SP Mingajny

07 czerwca 2019r. tradycyjnie gościliśmy uczniów ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy (SP nr 1 i SP nr 4 w Ornecie, SP w Bażynach). Uczestniczyli oni wraz z przedstawicielami naszej szkoły w kolejnych Gminnych Międzyszkolnych Potyczkach Matematycznych Klas I – III, podczas których mogli popisać się swoją wiedzą i umiejętnościami w tej dziedzinie.

Drużyny wyłonione w wyniku etapów szkolnych składały się z trzech osób, po jednym uczniu z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Do rywalizacji zaprosiła uczestników pani Anna Kulka, dyrektor S.P. w Mingajnach, uroczyście rozpoczynając konkurs. Następnie uczennice klasy trzeciej Joanna Kołek i Dorota Daniel recytując wiersze Jana Brzechwy pt. „Dwa razy dwa” i „Szóstka oszustka” rozładowały nieco narastające wśród uczestników konkursu napięcie. Zmagania konkursowe rozpoczęły się po odśpiewaniu piosenki pt. „Kocham cię, matematyko”. Uczestnicy potyczek musieli przebrnąć przez sześć etapów, podczas których wykazali się sprawnym liczeniem, rozwiązywali zadania tekstowe, radzili sobie z geometrią, wspólnie nazywali pojęcia matematyczne, wykazali się umiejętnościami praktycznymi, a na koniec rozwiązali Zadania Mądrej Sowy. Sów w tym roku było aż sześć. Kolorowe zerkały z dekoracji na małych matematyków zabawnie mrużąc oczy.

Pomiędzy kolejnymi etapami uczennice klasy trzeciej czytały rymowanki ze wskazówkami dotyczącymi kolejnych zadań, zaśpiewały także piosenki pt. „ Nie zapomnij” i „Kaktus”.

Pracę uczniów oceniała komisja w składzie: Danuta Hanas nauczycielka S.P. w Bażynach, Małgorzata Drozd nauczycielka S.P. nr 1 w Ornecie, Wioletta Ślepokura nauczycielka S.P. nr 4 w Ornecie. W pracach komisji, jako matematyk, uczestniczyła także pani Anna Kulka dyrektor S.P. w Mingajnach. Przez wszystkie etapy rywalizacji prowadziła uczestników zmagań pani Mirosława Sawaniewicz, której towarzyszyła pani Elżbieta Golec. Zmagania konkursowe przebiegały w przyjaznej atmosferze i choć rywalizacja była zaciekła, to uczniowie świetnie się bawili. Zanim komisja odczytała ostateczne wyniki Asia Kołek i Dorotka Daniel zaśpiewały piosenkę o tęczy i rozdały uczestnikom potyczek kolorowe baloniki. Następnie uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

W końcu nadeszła chwila odczytania wyników końcowych. Okazało się, że wszyscy radzili sobie świetnie i różnice punktowe były jak zwykle minimalne. Miejsce pierwsze przypadło gospodarzom, na drugiej pozycji uplasowała się SP nr 1 w Ornecie, trzecie miejsce przypadło SP w Bażynach, natomiast czwarte miejsce zajęła SP nr 4 w Ornecie. Pani dyrektor Anna Kulka wręczyła kapitanom drużyn pamiątkowe statuetki i dyplomy dla szkół. Wszyscy uczestnicy również otrzymali dyplomy i jednakowe nagrody indywidualne ufundowane przez Radę Rodziców oraz Urząd Miejski w Ornecie.

Na koniec pani dyrektor podziękowała uczniom za wytrwałą pracę i zaprosiła na kolejną edycję potyczek. Wręczyła również podziękowania nauczycielom sprawnie pracującym w komisji konkursowej. Wspólne pamiątkowe zdjęcie zrobione na tle pięknej dekoracji sprawiło, że tegoroczne potyczki stały się historią

 

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA