Podsumowanie drogowego weekendu

Podsumowanie drogowego weekendu

Policja

 Niechlubnym rekordzistą okazał się 52-letni mieszkaniec Ornety, który pojazdem marki Nissan X-trial na ul. Bartoszyckiej w Lidzbarku Warmińskim jechał z prędkością 91 km/h na ograniczeniu do 50 km/h.

W piątek (tj. 14.01.2022 r.) policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kaskadowe prędkość na terenie powiatu lidzbarskiego. Podczas działań skontrolowano 35 pojazdów i ujawniono 12 przekroczeń prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 52-letni mieszkaniec Ornety, który pojazdem marki Nissan X-trial na ul. Bartoszyckiej w Lidzbarku Warmińskim jechał z prędkością 91 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany 1000 zł mandatem karnym i jego konto kierowcy zasiliło 8 pkt. Karnych.

Natomiast w sobotę (tj. 15.01.2022 r.) około godziny 15:00 policjanci prewencji z Ornety podjęli interwencję wobec 41-letniego kierującego rowerem. Było to w Ornecie na ul. Dąbrowskiego. Powodem interwencji było podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich podejrzenia. Urządzenie wskazało prawie promil alkoholu w organizmie. Rower przekazano osobie wskazanej. Dalej po kontroli drogowej mieszkaniec gminy Orneta poszedł pieszo. W niedługim czasie za swoje zachowanie odpowie przed sądem. W związku z zaostrzeniem kar w 2022 roku grozi mu grzywna nie niższa niż 2500 zł. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do lat 3.

Kolejną interwencję podjęli policjanci ruchu drogowego w sobotę około godziny 20:20. W okolicach miejscowości Mingajny na drodze wojewódzkiej nr 513 najechali na zdarzenie drogowe, gdzie 46-latka wjechała pojazdem marki Volkswagen Golf do rowu i dachowała. Jak ustalili policjanci jadąc od strony Ornety w kierunku Lidzbarka Warmińskiego na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadła w poślizg i zjechała do rowu. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Kierująca za spowodowanie kolizji została pouczona. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu został zatrzymany dowód rejestracyjny. 46-letnia kierująca pojazd zabezpieczyła we własnym zakresie.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA