Gminne potyczki matematyczne klas I - III 2017

Gminne potyczki matematyczne klas I - III 2017

SP Mingajny

Tradycyjnie w maju gościmy w naszej szkole małych matematyków. W tym roku 24 maja powitaliśmy uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionych z nami szkół: Szkoły Podstawowej w Bażynach oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 4 w Ornecie.

Okazało się, że niektórzy z nich odwiedzają nas po raz kolejny i jak stwierdzili, robią to bardzo chętnie. Uczestnicy Potyczek Matematycznych zostali powitani przez prowadzącą konkurs Mirosławę Sawaniewicz. Następnie pani dyrektor Anna Kulka, życząc wszystkim uczniom sukcesów, ogłosiła rozpoczęcie rywalizacji.

W komisji konkursowej zasiadły panie: Małgorzata Drozd – nauczycielka SP nr 1 w Ornecie, Wioletta Ślepokura – nauczycielka SP nr 4 w Ornecie i Danuta Hanas nauczycielka SP w Bażynach. Miłą i przyjazną atmosferę starali się stworzyć uczniowie klasy pierwszej recytując wiersz Juliana Tuwima pt. „Trudny rachunek”. Następnie pierwszaki zaśpiewały piosenkę „Kocham Cię Matematyko”, która od wielu lat zachęca uczniów do zaprzyjaźnienia się z tą dziedziną wiedzy.

Po części artystycznej rozpoczęły się zmagania konkursowe. Do kolejnych etapów zapraszali drużyny uczniowie klasy pierwszej Joanna Kołek i Jakub Sygnowski recytując wierszyki dotyczące stawianych im zadań. W etapie pierwszym uczniowie musieli wykazać się sprawnym liczeniem i tu najlepiej poradziła sobie drużyna z naszej szkoły uzyskując najwięcej punktów. Drugi etap to zadania tekstowe. Niestety, wszyscy goście byli lepsi od nas, dlatego też w etapie trzecim nasza drużyna starała się odrobić straty. W czwartym etapie drużyny wspólnie rozwiązywały krzyżówkę, która nie sprawiła im kłopotu. Natomiast w etapie piątym uczniowie klas pierwszych musieli sobie poradzić z wagą i odważnikami i zajęło im to sporo czasu. Tu najlepsi okazali się przedstawiciele SP nr 1 w Ornecie.

Etap szósty okazał się prosty , wszystkie drużyny otrzymały maksymalną ilość punktów. Czekając na ostateczne wyniki uczestnicy z chęcią pokrzepili się rogalikami i wypili sok owocowy wymieniając się wrażeniami. Wysłuchali także piosenki „Ziemia, wyspa zielona” w wykonaniu Asi Kołek.

Komisja konkursowa po podliczeniu wszystkich punktów ogłosiła ostateczne wyniki: I miejsce z ilością 123 punktów zdobyła drużyna z SP nr 1 w Ornecie, II miejsce dzięki uzyskanym 122 punktom przypadło uczniom naszej szkoły, na III miejscu uplasowała się drużyna z SP w Bażynach zdobywając 121 punktów, IV miejsce przypadło uczniom SP nr 4 w Ornecie, którzy zdobyli 117 punktów.

Pani dyrektor Anna Kulka pogratulowała wszystkim uczestnikom zmagań wręczając dyplomy i statuetki dla szkół, a także podziękowała nauczycielkom pracującym w komisji konkursowej. Uczniowie ponadto otrzymali indywidualnie dyplomy i nagrody rzeczowe m.in. szachy i domino, które pozwolą im rozwijać logiczne myślenie i ćwiczyć spostrzegawczość oraz liczenie. Gminne Międzyszkolne Potyczki Matematyczne Klas I-III zakończyły wspólne zdjęcia na tle kolorowej, wiosennej dekoracji.

 

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA