Policjantów odwiedziły dzieci ze SP 4

Policjantów odwiedziły dzieci ze SP 4

SP4

Orneckich policjantów odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wizyta w jednostce Policji była dla uczniów okazją do poznania specyfiki policyjnej pracy i obejrzenia sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w czasie służby.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie, uczyli zasad poruszania się po drodze, wyjaśniali dlaczego kontakt z nieznajomym jest niebezpieczny. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte Jednostki Policji” Nie każdy może z bliska przyjrzeć się codziennej pracy stróżów prawa. Wczoraj (14.11.17r.) przed południem taką możliwość mieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie. Komisariat policji gościł uczniów klasy III. Wizyta rozpoczęła się od informacji ilu policjantów pełni służbę w orneckim komisariacie i czym policjanci zajmują się na co dzień. Dzieci usłyszały, że służba stawia przed funkcjonariuszami różne zadania w zależności od tego, czy są z pionu prewencji, czy też z kryminalnego.

Dzieci dowiedziały się też, że najważniejszym zadaniem dla wszystkich policjantów jest ochrona życia i zdrowia ludzi. Uczniowie usłyszeli jakie informacje trzeba przekazać w razie zagrożenia dzwoniąc na numer alarmowy, aby policjant, który odbierze telefon mógł im udzielić pomocy. Największą atrakcją dla uczniów były radiowozy i policyjny areszt. Podczas spotkania z policjantami dzieci miały okazję z bliska obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas służby, a także poznać i przymierzyć elementy umundurowania.

 

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA