Gminne potyczki matematyczne klas I - III 2016

Gminne potyczki matematyczne klas I - III 2016

SP Mingajny

W piątek 20 maja 2016 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Potyczek Matematycznych klas I-III. Naszymi gośćmi byli uczniowie ze szkoły w Bażynach (Wiktor Stachacz, Wojciech Czesak, Adam Lawrenc) oraz nr 1 w Ornecie (Aleksander Hrycyna, Maja Kazimierczak, Krzysztof Kozłowski) i nr 4 w Ornecie (Jan Widerski, Zofia Majkowska, Wojciech Drążkiewicz).

Zostali serdecznie powitani przez Panią dyrektor Annę Kulka, która ogłosiła rozpoczęcie konkursowych zmagań. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Anna Rapacz, Aniela Szymanowska i Kinga Obolewicz. Uczniowie klasy trzeciej: Anna Rapacz, Weronika Głowacka, Wiktoria Głowacka , Kasia Chwojnicka i Igor Kołek zadbali o pogodny nastrój prezentując program artystyczny, w którym nie mogło zabraknąć „hymnu” konkursowego pt. „Kocham Cię matematyko”. W komisji pracowały wytrwale: pani Wioletta Ślepokura – nauczycielka S.P. nr 4 w Ornecie, pani Danuta Hanas – nauczycielka S.P. w Bażynach i pani Anna Kulka – dyrektor S.P. w Mingajnach. Przez wszystkie etapy rywalizacji prowadziła uczestników zmagań pani Mirosława Sawaniewicz, której towarzyszyła pani Hanna Kamińska.

W pierwszym etapie uczniowie musieli popisać się sprawnym liczeniem. Dzielnie pracowali nad zadaniami i okazało się, że wszystkie drużyny w tym etapie uzyskały jednakową ilość punktów. Problemy rozpoczęły się w drugim etapie. Okazało się, że zadania tekstowe mimo rysunków pomocniczych sprawiły uczniom wiele trudności. Natomiast zadania geometryczne najmniej kłopotu przysporzyły uczniom klas drugich. W etapie czwartym mali matematycy musieli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pojęć matematycznych. Drużyny naradzały się wspólnie pracując nad rozwiązaniem krzyżówki. Zadania praktyczne najsprawniej wykonali uczniowie klas pierwszych. Okazało się, iż wszyscy świetnie posługują się pieniędzmi. Zmagania konkursowe zakończyły zadania sowy, zwykle podchwytliwe i zmuszające do myślenia, przeliczania, a nawet rysowania. Zanim komisja odczytała ostateczne wyniki Weronika Głowacka z towarzyszeniem chórku zaśpiewała piosenkę o latawcach, na których w tym roku przyfrunęły zadania konkursowe. Następnie uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. W końcu nadeszła chwila odczytania wyników końcowych.

Okazało się, że wszyscy radzili sobie świetnie i różnice punktowe nie były, aż tak duże. Miejsce pierwsze przypadło gospodarzom, którzy uzyskali aż 119 punktów. Na drugiej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa w Bażynach uzyskując 101 punktów. Trzecie miejsce i 100 punktów przypadło Szkole Podstawowej nr 4 w Ornecie. Natomiast czwarte miejsce zajęła Szkoła nr 1 w Ornecie uzyskując 97 punktów. Pani dyrektor Anna Kulka wręczyła kapitanom drużyn pamiątkowe statuetki, dyplomy i gry matematyczne. Podziękowała także uczniom za wytrwałą pracę i zaprosiła do kolejnej edycji.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i jednakowe nagrody indywidualne. Następnie wypełnili ankiety ewaluacyjne, które pomogą w przygotowaniu zmagań konkursowych w przyszłym roku.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA