Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ornecie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ornecie

Gmina

W Ornecie 13 stycznia od 9 rano podobnie jak w innych miastach grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierali hojne datki mieszkańców ustawiając się w różnych częściach miasta do godziny 17.00.

Zbierano również pieniądze w Lubominie i Henrykowie. Wspólnie zebrano kwotę 14.505,74 złotych. Kwestowaniu na ulicach miasta towarzyszyły imprezy sportowe i kulturalne. Od 10 rano w Ośrodku Sportu rozgrywano turnieje sportowe tenisa stołowego, badmintona oraz turniej łuczniczy. Po południu w Miejskim Domu Kultury w programach artystycznych zaprezentowały się zespoły muzyczne, szkoły i organizacje pozarządowe.

Wśród występujących znalazły się dwie organizacje skupiające seniorów. Zespół „Ornecianie” oraz zespół muzyczny działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, którego opiekunem i dobrym duchem jest Marzena Ołtuszewska. — Cieszymy się, że mogliśmy na tej scenie wystąpić wspierając WOŚP – powiedziała Marzena Ołtuszewska. — W tym roku orkiestra grała również dla seniorów, których dość licznie skupiają Uniwersytety Trzeciego Wieku. Wieczorem na zakończenie finału o godzinie 20 na placu przed domem kultury odbył się pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne „światełko do nieba” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA