Kolejny procentowy w Ornecie

Kolejny procentowy w Ornecie

Policja

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Niestety mimo licznych apeli, cały czas zdarzają się osoby, które postanowiły kierować po wcześniej spożytym alkoholu. Zdarzają się też tacy, którzy srogo zapłacą za swoją lekkomyślność i brawurę na drodze.

W piątek ( 18.03.2022 r.) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ornecie interweniowali w sprawie nietrzeźwego kierującego. Jak okazało się na miejscu, 57-letni mieszkaniec gminy Orneta przyjechał samochodem z pobliskiej miejscowości do sklepu znajdującego się w Ornecie. Wzbudził on swoim zachowaniem podejrzenia innych osób, które natychmiast wezwały policję. Dzięki reakcji przechodniów nietrzeźwy 57-latek po wyjściu ze sklepu nie kontynuował już jazdy samochodem. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Badanie kierującego wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przyjechał samochodem ze swojego miejsca zamieszkania do sklepu aby dokupić sobie alkohol, który mu się skończył. Pojazd, którym 57-latek kierował został przekazany osobie wskazanej. Funkcjonariusze zatrzymali także prawo jazdy kierującego. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

W niedzielę ( 20.03.2022 r.) w  Ornecie, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego Volvo. Kontrola dotyczyła popełnionego przez kierowcę wykroczenia - wyprzedzania innego pojazdu na przejściu dla pieszych. 57-letni kierowca, mieszkaniec województwa pomorskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

NIE PRZEPŁACAJ ZA OC
reklama
ORNECIANKA POLECA
REKLAMA