Pożar przy ul. 1 Maja w Ornecie

Pożar przy ul. 1 Maja w Ornecie

Straż Pożarna

Wczoraj ok. godz. 14.30 doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego przy ul. 1 Maja w Ornecie. Ze względu na niską temperaturę do ugaszenia pożaru zadysponowano w pierwszej fazie aż 11 pojazdów pożarniczych i w sumie 42 strażaków.

Na poddaszu budynku wybuchł pożar Autor: OSP Orneta Po przybyciu na miejsce pożaru pierwszych zastępów z OSP w Ornecie, strażacy stwierdzili bardzo intensywnie wydobywający się dym i ogień spod pokrycia dachowego (blachodachówka). Podjęli działania ratowniczo–gaśnicze podając dwa prądy gaśnicze wody do wewnątrz budynku i jeden z drabiny SD-30 na zewnątrz.

W celu dotarcia do źródła ognia wycięli otwór w blachodachówce przy pomocy przecinarki około 1m2. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych w celu wykluczenia ponownego powstania pożaru. Rozebrano około 12 m2 podbicia dachowego z boazerii. Prowadzenie działań utrudniała niska temperatura i przymarznięte hydranty. Na szczęście znaczna ilość sił i środków pozwoliła na skuteczne i bardzo szybkie zlokalizowanie pożaru

Write a comment...
0 awesome comments!
ORNECIANKA POLECA
REKLAMA