Jadąc bez prawa jazdy spowodował wypadek

Jadąc bez prawa jazdy spowodował wypadek

Policja

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło na trasie Orneta Dąbrówka. Ford Eskort uderzył w przydrożne drzewo. Jadące nim 4 osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitali.

Jak się okazało, kierowca nie posiadał prawa jazdy. Wczoraj przed godziną 17:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został telefonicznie powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o wypadku, do którego doszło na trasie Orneta – Dąbrówka.

Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że samochodem kierował 21-letni mężczyzna nie posiadający prawa jazdy. W samochodzie znajdowało się 4 młodych mężczyzn w wieku od 21-15 lat. Prawdopodobnie kierujący samochodem wyjeżdżając z łuku na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków pogodowych, uderzył czołowo w drzewo po prawej stronie jezdni.

Dwie osoby siedzące z tyłu zostały uwięzione w aucie. Wszyscy jadący samochodem doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitali. Jak ustalili policjanci samochód był własnością wujka kierowcy. Mężczyzna „pożyczył” pojazd bez wiedzy i zgody właściciela. Od kierującego pojazdem została pobrana krew do badań. Policjanci wyjaśniają przyczyny tego wypadku.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA