Przez Ornetę bez świateł i OC

Przez Ornetę bez świateł i OC

Policja

Czujność policjantów, którzy pracują o każdej porze dnia i nocy nie zawiodła. Około północy patrolujący ulice Ornety funkcjonariusze zauważyli BMW poruszające się bez włączonych świateł. Kontrola drogowa kierującego tym samochodem wykazała wiele nieprawidłowości.

We wtorek (19.07.2022 r.) tuż przed północą w Ornecie na ul. Młynarskiej funkcjonariusze orneckiego komisariatu ze zdumieniem zaobserwowali BMW jadące przez miasto bez włączonych świateł. Policjanci natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującego pojazdem do kontroli drogowej, jednak kierujący nie był skory do wykonywania poleceń. Finalnie do kontroli zatrzymał się po przejechaniu kilku ulic. Funkcjonariusze szybko poznali powód próby uniknięcia policyjnej kontroli, ponieważ w rozmowie z 34-letnim mężczyzną wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy Orneta wykazało ponad 2,1 promila alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało pojazd, którym kierował mężczyzna nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 34-latka. Pojazd został przekazany osobie wskazanej.

REKLAMA

Teraz mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia kierowania pojazdem bez wymaganych przepisami świateł, kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz niedopełnienie obowiązku przeprowadzenia badań technicznych w pojeździe, a także za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości

NIE PRZEPŁACAJ ZA OC
reklama
ORNECIANKA POLECA
REKLAMA