Czujność oraz rozeznanie w rejonie służbowym nie zawiodły

Czujność oraz rozeznanie w rejonie służbowym nie zawiodły

Policja

Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa. Aby wsiąść za kierownicę należy posiadać do tego uprawnienia i mieć pełne prawo do kierowania pojazdami. Należy również przestrzegać trzeźwości kierując wszelkimi pojazdami.

W piątek (09.09.2022 r.) wieczorem patrolujący Ornetę policjanci zauważyli, że kierujący samochodem osobowym mężczyzna na widok radiowozu gwałtownie skręcił w jedną z ulic. Reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna – zatrzymali kierującego Peugotem do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący 25-latek miał poważny powód aby uniknąć policyjnej kontroli. Mieszkaniec Ornety mimo młodego wieku posiadał aktywny zakaz kierowania wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, którym jechał został przekazany osobie wskazanej. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym pomimo orzeczonego zakazu sądowego mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

W sobotę (10.09.2022 r.) tuż przed godziną 17:00 policjanci ruchu drogowego na trasie Lubomino – Opin zatrzymali do kontroli drogowej 71-letniego rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może on kierować pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna posiada 0,22 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Lubomina został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł, a dalszą drogę musiał pokonać już pieszo, ponieważ rower, którym jechał został przekazany osobie wskazanej.

REKLAMA

W niedzielę (11.09.2022 r.) w godzinach popołudniowych w Ornecie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem mając podejrzenie, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ich czujność oraz rozeznanie w rejonie służbowym nie zawiodły. Dzięki ich reakcji udało się wyeliminować z ruchu kierującego 42-latka, który jak się okazało posiadał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres dwóch lat, który został wydany przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim. Za przestępstwo określone w art. 244 Kodeksu Karnego mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA