Dzień jak co dzień w Ornecie

Dzień jak co dzień w Ornecie

Zdjęcie poglądowe

Policja

Rowerzysta na dopingu oraz 90 gram marychy. To tylko przypadki z jednego dnia w naszym mieście.

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (tj. 12.01.2021 r.) około godziny 09:30 policjanci ruchu drogowego w Ornecie na ul. 1 maja zatrzymali kierującego rowerem na tzw. „dopingu procentowym”. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu 64-latka dało wynik ponad 0,25 promila alkoholu w organizmie. Po zakończonej kontroli, mężczyzna w dalsza drogę poszedł pieszo. Rower został przekazany osobie wskazanej. Za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu został ukarany mandatem karnym.

Również wczoraj policjanci kryminalni z Ornety zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który posiadał około 90 gramów narkotyku w miejscu zamieszkania. Przeprowadzone badanie narkotestem potwierdziło, że jest to marihuana. Mężczyzna przyznał, że narkotyki należą do niego i złożył wyjaśnienia. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA