Druga edycja Festiwalu „Przestrzeń Sztuki”

Druga edycja Festiwalu „Przestrzeń Sztuki”

MDK

W dniach 25-27 lipca w Ornecie odbędzie się druga edycja Festiwalu „Przestrzeń Sztuki”. W programie imprezy m.in. warsztaty druku na tkaninach, wystawa fotografii puzzle malarskie, improwizacje artystyczne w plenerze i koncert Z&Z acoustic.

25 lipca (piątek), Miejski Dom Kultury, godz.16.00 W orneckim MDK o godz. 16.00 odbędą się warsztaty druku na tkaninie pod nazwą „Zrób sobie Sztukę!” . Wszyscy chętni proszeni są o przyniesienie własnego T-shirta, torby lub innej materii, na która chcą nanieść własny nadruk. 26 lipca (sobota), W sobotnie przedpołudnie przenosimy się w plener. Pędzimy na Stację Kulthurra przy osiedlu Dąbrowskiego (godz. 10.00) oraz ulicy Przemysłowej (godz. 12.00).

Tym razem warsztaty poprowadzi Vanessa Kurmin - olsztyńska artystka. Płótno, farby i artystyczna improwizacja uczestników. Czy to może się udać? Efekty zobaczymy niebawem. 27 lipca (niedziela), Nie może się obejść bez finału, czyli niedzielny „Siódmy Dzień Sztuki”. Festiwal zakończy impreza na placu przed Ratuszem Miejskim, który zamieni się w artystyczną przestrzeń. Na sztalugach zostaną ustawione podobrazia, na których mieszkańcy będą malować elementy gigantycznych puzzli. To już druga taka akcja w mieście – pierwsza odbyła się w ubiegłym roku w ramach pleneru malarskiego. W przestrzeni pojawią się zdjęcia uczestników orneckich foto-spacerów oraz wystawa ukazująca działania projektu „alternaTYwni”. Będzie również coś dla ducha i ucha, czyli kameralny koncert w wykonaniu Z&Z acoustic – muzyczna niespodzianka organizatorów.

Podczas imprezy odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz niepełnosprawnej Kasi, która pięć lat temu uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Do wylicytowania m.in. wyszywane zabawki, obrazy, płyta z autografami zespołu Enej czy piłka z podpisami piłkarzy Stomilu Olsztyn. Początek aukcji o godz. 15.30. 

 

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA