Areszt wobec 26-latka, sprawcy śmiertelnego wypadku.

Areszt wobec 26-latka, sprawcy śmiertelnego wypadku.

Policja

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim na wniosek policji i prokuratury zastosował 3-miesięczny areszt wobec 26-letniego mężczyzny. Mieszkaniec Ornety jest podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i spowodowanie wypadku w wyniku, którego zginął 51-letni pasażer auta.

Dodatkową okolicznością obciążającą podejrzanego jest to, że mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w minioną środę na drodze wojewódzkiej 513 pomiędzy miejscowościami Babiak – Miłkowo. Wówczas to, na prostym odcinku drogi kierujący volkswagenem passatem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze zjechał na pobocze i uderzył w dwa kolejne przydrożne drzewa.

W wyniku tego zdarzenia zginął 51-letni pasażer, właściciel pojazdu. Dwie osoby, które podróżowały autem uciekły z miejsca wypadku. Po blisko 5 godzinach policjanci zatrzymali 26 i 42-latka, 7 kilometrów od miejsca zdarzenia, na terenie sąsiedniej miejscowości. Po udzieleniu pomocy medycznej obaj mieszkańcy powiatu zostali zatrzymani w policyjnej celi. W chwili zatrzymania 26-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jego kolega był trzeźwy. Podczas składania wyjaśnień 26-letni mieszkaniec Ornety przyznał się do kierowania volkswagenem. Poinformował policjantów, że przed tragicznym zdarzeniem pił wódkę.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie miał prawa jazdy. W miniony piątek na wniosek policji i prokuratora Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował wobec 26-latka 3-miesieczny areszt. Teraz za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelny, pod wpływem alkoholu może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA