WARMIA FOLK walczy o zwycięstwo

WARMIA FOLK walczy o zwycięstwo

MDK

Wielopokoleniowy skład muzyczny z Ornety, który w zeszłym roku wydał własną płytę podbija Polskę. Teraz walczą o zwycięstwo w telewizyjnym programie muzycznym Must Be The Music. Czy zdobędą serca Polaków?

W szalonym tempie zaledwie trzech miesięcy z wykorzystaniem garażowego studia i sceny Miejskiego Domu Kultury w Ornecie powstawała płyta WARMIA FOLK. Dzięki dofinansowaniu w ramach projektu „Warmia: Rebelia Kultury” oraz ogromnemu zaangażowaniu zespołu MDK „muzyczne dziecko” stało się wielkim sukcesem i kulturalną wizytówką miasta. Praca nad płytą była nie lada wyzwaniem, które wymagało połączenia ze sobą różnorodnych osobowości, grupy wokalnych, zespołów muzycznych a przede wszystkim trzech pokoleń orneckich artystów.

Nad całością czuwał producent muzyczny płyty Bartosz Krzywda, elbląski muzyk od wielu lat związany z placówką. Pod koniec 2013 roku po ciepłym przyjęciu odbiorców i słuchaczy grupa postanowiła spróbować swoich sił w telewizyjnym programie Must Be The Music. „To szansa na realizację marzeń, na rozwój i przygodę na całe życie.” – podkreślają uczestnicy. Po pre-castingach w Gdańsku i nagraniach w Warszawie zespół pojawi się na szklanych ekranach już w najbliższą niedzielę, 16 marca o godzinie 20.00 w Polsacie. Tak przynajmniej deklarują producenci. „Liczymy na świetny występ, na głosy widzów i ciąg dalszy” – dodają autorzy pomysłu. To, czy zespół WARMIA FOLK dostanie się do półfinałów, nadal jest wielką tajemnicą. Zatem warto oglądać, głosować i mocno trzymać kciuki za ornecki skład. Więcej o projekcie WARMIA FOLK znajdziecie Państwo na stronie www.mdk.orneta.pl oraz na oficjalnym profilu FB zespołu.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA