Maluch+ 2020. Ponad 2 mln zł dla województwa warmińsko-mazurskiego

Maluch+ 2020. Ponad 2 mln zł dla województwa warmińsko-mazurskiego

Województwo

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu w tegorocznej edycji programu Maluch+ w zakresie dofinansowania na utworzenie nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3.

Dofinansowanie dla województwa warmińsko-mazurskiego wyniesie 2 mln zł. Dzięki temu powstanie u nas 2 673 nowych miejsc opieki dla maluchów i 9 nowych placówek opieki. 

W drugiej kolejności ogłoszone zostaną wyniki konkursu w modułach obejmujących funkcjonowanie istniejących miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, które przyczyniają się do obniżenia opłat rodziców za opiekę. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiada, że stanie się to do 14 lutego 2020 r. Tegoroczny budżet programu Maluch+ wynosi 450 mln zł. W sumie, w edycji 2020, gminy oraz instytucje niepubliczne zgłosiły zapotrzebowanie na tworzenia nowych miejsc w wysokości ok. 336,6 mln zł. To pozwoli utworzyć w tegorocznej edycji programu 24 835 miejsc w 817 instytucjach opieki, czyli żłobkach, klubach dziecięcych i opiekunów dziennych.

Wyniki konkursu "MALUCH+" 2020 dla instytucji tworzących nowe miejsca znajdują się na stronie MRPiPS: www.gov.pl/ 

Program Maluch+ składa się z czterech części, tzw. modułów. Moduły 1a i 1b skierowane są do jednostek samorządu terytorialnego. Moduł 1 a (dla jst) - obejmuje dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki i ich funkcjonowania, a także samego tworzenia miejsc na terenie tych gmin, gdzie w dniu składania oferty konkursowej nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce utworzone przez jednostki samorządu terytorialnego, a zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla nie więcej niż 20 proc. dzieci w rocznikach 1-2 w gminie i wnioskowana wysokość dofinansowania na tworzenie nowych miejsc opieki w gminie nie przekracza 3 mln zł (wszystkie warunki muszą być spełnione).

  • Moduł 1 b (dla jst) - obejmuje dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki i ich funkcjonowania, a także samego tworzenia miejsc na terenie tych gmin, gdzie na dzień składania oferty konkursowej.
  • Moduł 2 (dla jst) – obejmuje dofinansowanie funkcjonowania miejsc utworzonych przez jst z udziałem wcześniejszych edycji Programu.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA