Już niedługo obchodzimy 700 lecie Ornety

Już niedługo obchodzimy 700 lecie Ornety

Gmina

Miesiąc czerwiec obfituje w wiele ciekawych imprez pod wspólnym znakiem 700 - lecia miasta. Zaczniemy od „Dnia Małych Smoczków” 1 czerwca .Tego dnia od godz. 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci i te mniejsze i te większe na gry, zabawy, czytanki, malowanki, śpiewanki i wiele, wiele innych atrakcji na placu przy Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie.

W godzinach popołudniowych przy OSiR młodzież ornecka oraz białostocka stoczy bitwę na głosy. 2 czerwca obchodzimy 65 lecie Parafii Prawosławnej im. Św. Mikołaja w Ornecie. O 10.00 w Cerkwii odbędzie się Msza Św. a o godz. 13.30 w Miejskim Domu Kultury otworzymy wystawę prac osadzonych w ZK w Barczewie. 5 czerwca Orneckie Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej organizują dla mieszkańców grodu smoka Marsz Godności. Jak twierdzą organizatorzy wydarzenia „ marsz ma być inauguracją nowego rozdziału w historii 700-letniej Ornety”.

11 czerwca o godz. 13.00 zapraszamy wszystkich na Seminarium pn. „Mikołaj Kopernik – Samorząd Miejski na Warmii” w ramach Dni Dziedzictwa Kopernikowskiego pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa. W godzinach wieczornych 11 czerwca w orneckiej Galerii Art. Nova odbędzie się wystawa rzeźby prof. Hansa Joachima Albrechta. Weekendową zabawę zaczniemy barwną paradą mieszkańców w strojach historycznych. Startujemy 14 czerwca z pod Ratusza o godz. 16.00 ulicami miasta na plac koncertowy przy hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie.

Ok. godz. 17.30 zostanie rozegrany mecz samorządowców : Lidzbark Warmiński-Orneta. Na placu koncertowym oprócz gier i zabaw dla dzieci wystąpią zespoły z nurtu disco polo: Impuls, Mejk oraz Buenos Ares. Sobotni poranek rozpocznie się akcją poboru krwi pod Ratuszem Miejskim. W Miejski Domu Kultury odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki „O złotą płytę smoczego grodu”. W tym dniu również Wojskowe Koło Łowieckie Nr 112 „Dzik” obchodzić będzie 60 lecie swojego istnienia i zaprasza zainteresowanych od godz. 16.00 na plac przy Ratuszu Miejskim.

Od godzin popołudniowych znów będziemy czekać na Was z mnóstwem atrakcji m.in. programem artystycznym dla dzieci, koncertem finalistów festiwalu, koncertem zespołów coverowych: Go: Stereo, Stare Drobne Małże, cygańskiego zespołu ROMANCA, folkowego zespołu Orkiestra Dni Naszych z Jelonkiem oraz gwiazdy wieczoru: Kasi Kowalskiej. 16 czerwca od godzin porannych wędkarze zapraszają na maraton wędkarski na jeziorze Mieczowym.

O godz. 10.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz turystów na Mszę w intencji miasta i mieszkańców oraz w godzinach wieczornych na koncert muzyki poważnej w przepięknym gotyckim Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Ornecie. W środę 19 czerwca na stadionie Miejskim przy ul. Sportowej zacznie się robić gorąco gdyż na murawie rozegrany zostanie Finał Pucharu Polski w piłce nożnej na szczeblu wojewódzkim.

Stowarzyszenie „Ornecianie” nie zapomniało o słowiańskim święcie związanym z najkrótszą nocą i 23.06 organizuje ” Smoczy taniec w noc świętojańską”

 

 

 

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA