I Orneckie Potyczki Grup Rekonstrukcji Historycznych

I Orneckie Potyczki Grup Rekonstrukcji Historycznych

Gmina

Nie lada gratka dla miłośników wojsk, historii i bitew…. Aby przybliżyć mieszkańcom naszego miasta historię konfliktów zbrojnych oraz zaznajomić ich z atmosferą wojskowych obozowisk Stowarzyszenie „Miastowieś” podjęło się organizacji zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznej .

Impreza odbędzie się w dniach 31.08-01.09 2013 na terenie OSiR w Ornecie. Będziemy gościli grupy odtwarzające różne okresy historyczne .Wileński Pułk Muszkieterski,4 Pułk Jegierski oraz 21 Batalion Fizylierów von Stutterheim zademonstrują widzom umundurowanie, broń oraz taktykę walki stosowane w czasie Wojen Napoleońskich. Żołnierze 14 Pułku Strzelców Syberyjskich w mundurach z czasów I Wojny Światowej urządzą biwak oraz poczęstują widzów kaszą z mięsem oraz herbatą z samowara. Członkowie GRH Allenstein w mundurach Wehrmachtu staną naprzeciw GRH Zwiezda aby stoczyć potyczkę odtwarzającą realia frontu wschodniego z lat II Wojny Światowej.

Mamy nadzieję że impreza organizowana przez nasze Stowarzyszenie dostarczy wielu wrażeń widzom, a członków poszczególnych grup skłoni do odwiedzenia naszego miasta w przyszłym roku. Mamy nadzieję że przyjęta formuła zlotu sprawdzi się co pozwoli nam na jego cykliczne organizowanie

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA