Wypadek w Mingajnach

Wypadek w Mingajnach

Policja

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Lidzbark Warmiński – Orneta. Kierujący samochodem osobowym zderzył się z naczepą pojazdu ciężarowego.

Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:00 na drodze wojewódzkiej nr 513 w pobliżu miejscowości Mingajny. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący pojazdem ciężarowym marki Renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego naczepa na łuku drogi wpadła w poślizg przekraczając oś jezdni.

Kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, jadący z przeciwka nie miał możliwości uniknięcia zderzenia z pojazdem. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby z peugeota zostały przetransportowane do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia. Również wczoraj na tej samej trasie doszło do kolejnego zdarzenia. O godz. 23:30 w miejscowości Krosno, kierujący cysterną marki DAF, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i w konsekwencji jazdę zakończył w przydrożnym rowie.

W tym przypadku, na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierującego za popełnione wykroczenie pouczono. Policjanci apelują i przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA