Starosta spotkał się z dyrektorami szkół i placówek

Starosta spotkał się z dyrektorami szkół i placówek

Powiat

We wtorek, 18 sierpnia Starosta Lidzbarski Jan Harhaj spotkał się z dyrektorami jednostek organizacyjnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Lidzbarski. W trakcie spotkania omówiono obecną sytuację związaną z przygotowaniem do nowego roku szkolnego oraz kwestie bezpieczeństwa uczniów w związku z trwającą pandemią.

Dyrektorzy przedstawili działania promocyjne podejmowane w celu zachęcenia młodzieży do wyboru właśnie ich placówki. Ponadto zaprezentowali informacje dotyczące zdawalności matur oraz wyniki naboru do klas pierwszych. Poinformowali, że są przygotowani na ustalanie zasad i sposobu organizacji pracy w swoich placówkach w taki sposób, by wszystkie zalecenia, jak i procedury postępowania nałożone na nich przez Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego mogły być spełnione wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021.

Przypomnijmy, że powiat jest organem prowadzącym dla dziesięciu jednostek oświatowych. Są to: Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim, Zespół Szkół Zawodowych (w Lidzbarku Warmińskim i Ornecie), Zespół Szkół Ogólnokształcących (w Lidzbarku Warmińskim oraz Ornecie), Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna (w Lidzbarku Warmińskim i Ornecie), Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim.

„ Na tę chwilę, we wtorek, 1 września 2020 r. wszystkie szkoły ponadpodstawowe w powiecie lidzbarskim oprócz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim zostaną otwarte. Oczywiście jest to uwarunkowane tym, że do momentu rozpoczęcia roku szkolnego nie nastąpią istotne zmiany. Gdyby się takie pojawiły, natychmiast dostosujemy się do nich. – mówi Jan Harhaj, Starosta Lidzbarski.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA