Szkoła w Bażynach oferuje - Strona 10 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/27 23:12 #136

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał: Co może dyrektor w szkole? WIELKIE NIC. Nie może nawet miernego belfra zastąpić dobrym nauczycielem z powołaniem. Zwolnić nauczyciela to niemożliwa sprawa. Dlatego mamy tak niski poziom nauczania. Jedyny sposób to likwidacja szkoły.


Wynalazek znany jako karta nauczyciela krępuje dyrekcje szkół w najbardziej żywotnych i kluczowych kwestiach takich jak wybór najlepszych nauczycieli, poziom ich wynagrodzeń, czas i sposób organizacji pracy w szkole. Karta nauczyciela to chory i niesprawiedliwy system. Czas skończyć z przywilejami górników, mundurowych i nauczycieli. Może Pan Popiel zrobi z tym porządek.

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/28 19:49 #137

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Ciekawsze jest, że jest też dodatek dla dyrektorów na dojazdy. I co? Pani dyrektor zabroniła swoim pracownikom jeździć autobusem szkolnym (bo ciasno dla dzieci), a teraz jeździ prawie codziennie autobusem i sprawdza, czy pracownice stosują się do zakazu.

Gość napisał: Ile wynosi "dodatek wiejski" dla nauczyciela ?

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/28 19:53 #138

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Są klasy w tej szkole, gdzieci przez lata nie mają Wf-u w salce gimnastycznej - bo nauczycielce nie chce się wychodzić ze swojej klasy

jola napisał:

rodzic napisał: Właśnie się dziwię tym co zazdroszczą nauczycielom pensji, wakacji.Ale czy wiedzą ile trzeba wydać pieniędzy na studia , podyplomówki czy inne formy dokształcania . Chyba nie? Proponuję również tym co tak zazdroszczą , wpaść na jeden dzień do szkoły albo tylko na przerwę popracować z dziećmi czy z młodzieżą zobaczymy czy będą dalej tacy zazdrośni.??? Zastanawiam się czy Ci wszyscy zdają sobie sprawę ,że tak jak uczniowie muszą odpocząć od nauki , tak samo nauczyciele od nauczania. Dlatego są te wakacje i tyle.

Dzisiaj dokształcają się wszyscy nie tylko nauczyciele.
Byłam w szkole na przerwie i nie tylko, gdzie są wtedy nauczyciele? Na pewno nie pracują z dziećmi.
Gdzie są w czasie ferii? - czy są jakieś zajęcia? W jednym masz rację nauczyciele w-f i nie tylko, muszą dużo odpoczywać po 75godz. pracy miesięcznie.
REKLAMA

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/28 20:10 #139

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Jest też inny aspekt nauczania w Bażynach. Do tej szkoły są przyjmowane dzieci dla których zabrakło mejsca w szkołach w Ornecie. Dzieci, którym odmówiono nauki w Ornecie. W Bażynach takie dzieci mają szanse i to widać po ich osiągnięciach .
Pozdrawiam i dziękuję.

Gość napisał:

Gość napisał: jak nauczycielom źle mogą się przekwalifikować i poszukać innej pracy jest wolny rynek komuna już nie wróci


he he a gdzie im będzie lepiej? dodatek mieszkaniowy, stażowy, wiejski, wychowawczy,motywacyjny,wyrównawczy........ i 4 godziny pracy dziennie

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/28 20:53 #140

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

102 napisał:

Gość napisał: Co może dyrektor w szkole? WIELKIE NIC. Nie może nawet miernego belfra zastąpić dobrym nauczycielem z powołaniem. Zwolnić nauczyciela to niemożliwa sprawa. Dlatego mamy tak niski poziom nauczania. Jedyny sposób to likwidacja szkoły.


Wynalazek znany jako karta nauczyciela krępuje dyrekcje szkół w najbardziej żywotnych i kluczowych kwestiach takich jak wybór najlepszych nauczycieli, poziom ich wynagrodzeń, czas i sposób organizacji pracy w szkole. Karta nauczyciela to chory i niesprawiedliwy system. Czas skończyć z przywilejami górników, mundurowych i nauczycieli. Może Pan Popiel zrobi z tym porządek.

Co ty człowieku możesz wiedzieć o karcie nauczyciela???
A ten gościu niech zapozna się z wynikami dzieci w Bażynach ,a dopiero potem wyraża swoje opinie!!!!

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/28 21:01 #141

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał:

Gość napisał: jak nauczycielom źle mogą się przekwalifikować i poszukać innej pracy jest wolny rynek komuna już nie wróci


he he a gdzie im będzie lepiej? dodatek mieszkaniowy, stażowy, wiejski, wychowawczy,motywacyjny,wyrównawczy........ i 4 godziny pracy dziennie

A kto Ci bronił zostać nauczycielem??? Jeśli uważasz że, to taka lekka i słodka praca to może czas spróbować??? Można przecież się przekwalifikować i wtedy będzie Ci duuuuuuuuużo lepiej drogi gościu!!!

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/03/01 14:09 #142

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Rodzic napisał: A kto Ci bronił zostać nauczycielem??? Jeśli uważasz że, to taka lekka i słodka praca to może czas spróbować??? Można przecież się przekwalifikować i wtedy będzie Ci duuuuuuuuużo lepiej drogi gościu!!!


sama się przekwalifikujesz już niedługo koniec roku szkolnego nauczyciele miernoty do łopaty na budowę :lol:

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/03/06 13:11 #143

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
kolejny bal w szkole kolejna porażka bardzo małe zainteresowanie fatalna organizacja beznadziejna atmosfera

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/03/06 19:52 #144

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

balowicz napisał: kolejny bal w szkole kolejna porażka bardzo małe zainteresowanie fatalna organizacja beznadziejna atmosfera


guzik prawda było bardzo fajnie ekskluzywne towarzystwo polecam bale organizowane przez pana ferenca

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/03/08 20:26 #145

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

balowicz napisał: kolejny bal w szkole kolejna porażka bardzo małe zainteresowanie fatalna organizacja beznadziejna atmosfera


nie byłeś nie gadaj baranie bal był super udany

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/03/09 10:44 #146

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Cieszą mnie posty ludzi o tym, że nauczyciele są źli.
W takim poście autor, że tak powiem - obnaża się.
Dlaczego ??
Otóż na szkołę, no i na nauczycieli, zawsze obrażają się ci, którzy mają do tego powody, a kto je ma ??
Mają je Ci, którzy w szkole mieli problemy, a kto ma problemy w szkole ??
Raczej nie Ci, którzy mieli dobre stopnie i dobrze się uczyli.
Ja każdą szkołę - od podstawówki poczynając, a na Uniwersytecie kończąc wspominam bardzo dobrze.
A tym którzy nauczycieli i szkół nie szanują i nie lubią - tym po prostu szczerze współczuję.

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/03/09 10:57 #147

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Anakondo
Nie wszyscy nauczyciele zasługują na szacunek. Nie chodzi mi o tych z Bażyn- kadry tej nie znam więc nie mogę nic powiedzieć.

A tym którzy nauczycieli i szkół nie szanują i nie lubią - tym po prostu szczerze współczuję.

Dam Ci prosty przykład. W szkole średniej moje wypracowania z polskiego zawsze były oceniane na 2+, góra 3. Gdy moje prace ukazywały się pod innym nazwiskiem było 4+ i 5. Przykro jest mieć dopuszczający na świadectwie maturalnym, gdy w oczach innych uczniów uchodzisz za najlepszą.
Autorytetu nie zbudowała...

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/03/09 11:04 #148

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał: Anakondo
Nie wszyscy nauczyciele zasługują na szacunek. Nie chodzi mi o tych z Bażyn- kadry tej nie znam więc nie mogę nic powiedzieć.

A tym którzy nauczycieli i szkół nie szanują i nie lubią - tym po prostu szczerze współczuję.

Dam Ci prosty przykład. W szkole średniej moje wypracowania z polskiego zawsze były oceniane na 2+, góra 3. Gdy moje prace ukazywały się pod innym nazwiskiem było 4+ i 5. Przykro jest mieć dopuszczający na świadectwie maturalnym, gdy w oczach innych uczniów uchodzisz za najlepszą.
Autorytetu nie zbudowała...
Jak wszędzie zdarzają się patologie, ale czy przez to wylewasz jad na wszystkich nauczycieli i szkoły ??
REKLAMA

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/03/09 12:10 #149

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Nie wylewam. Wszędzie są lepsi i gorsi pedagodzy. Na szczęście spotkałam tylko jeden taki "kwiat". Na szczęście na studiach mnie docenili. Nawet stypendium naukowe dali :)
Tak powinno być. Każdemu wg zasług. Ostatnio ta pani próbowała zorganizować spotkanie klasowe po latach. Mimo, że większość byłych uczniów jest na miejscu, chęć uczestnictwa zgłosiły 2 osoby...
REKLAMA

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/03/12 10:31 #150

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Punkt widzenia Pana Popiela:

W roku szkolnym 2011/2012 na terenie gminy Orneta funkcjonować będą dwie szkoły wiejskie w Mingajnach i Bażynach. Organem prowadzącym będzie nadal Gmina Orneta . Kluczowym problemem tych szkół jest problem wysokich kosztów utrzymania placówek z niewielką liczbą uczniów. Mingajny ? uczniowie klas I-VI- 61 , Bażyny- uczniowie klas I-VI -78 w kolejnych latach z tendencją zniżki. Ze względu na niż demograficzny, problem niewielkich szkół wiejskich i ich reorganizacji dotyka w najbliższym roku gminę Orneta. Wyższe koszty utrzymania mniejszych szkół wiejskich wynikają przede wszystkim z braku elastyczności w zatrudnieniu i wynagradzaniu nauczycieli. Nauczycieli w mniejszych placówkach obowiązuje to samo pensum, mimo że pracują ze znacznie mniejszymi grupami, gdzie problemy wychowawcze nie są tak duże jak w szkołach miejskich. Przepisy Karty Nauczyciela nie pozwalają jednak na dostosowanie obowiązków pedagogów do rzeczywistego obciążenia pracą.

W styczniu na spotkaniu Burmistrza z Radami Pedagogicznymi placówek pojawiła się możliwość przekształcenia szkół w placówki niepubliczne prowadzone przez Stowarzyszenia. Szkoły te utrzymują się z dotacji przekazywanej przez gminę na każdego ucznia i z dodatkowych funduszy stowarzyszenia. Działają w oparciu o mechanizm finansowania tz. bon oświatowy, muszą utrzymywać wysoką jakość pracy. Wyniki Sprawdzianów zewnętrznych obu szkół wskazują ,że szkoły reprezentują dobrą jakość pracy i przeczą stereotypowemu podejściu, według którego niewielkie szkoły wiejskie muszą gorzej uczyć. Wierzymy w to ,że nowa forma funkcjonowania szkół przyczyni się do jeszcze wyższych wyników. Dane dotyczące prowadzonych szkół niepublicznych wskazują na to, że odejście od zasad obowiązujących w szkołach samorządowych nie tylko pozwala obniżyć koszty, ale i sprzyjają podnoszeniu jakości nauczania. Szkoła prowadzona jest przez stowarzyszenia rodziców i innych mieszkańców danej wsi z pewnością będzie miała pozytywny wpływ na motywację rodziców, dając im możliwość znacznego wpływu na funkcjonowanie placówki. Zmusi do bardziej intensywnych relacji między szkołą i nauczycielami a rodzicami i społecznością. W tak funkcjonujących szkołach dyrektor będzie prawdziwym menedżerem. Nie musi zatrudniać i zwalniać nauczycieli według Karty Nauczyciela. Pensum może być ustalane na mocy porozumienia z nauczycielami, co będzie miało duży wpływ na ponoszone koszty, będą mogli pracować więcej i za mniejsze pieniądze a szkoła pozyska dodatkowe środki na działalność. Przecież najważniejsza jest jakość a nie jakoś to będzie?


pozostała część wywiadu z Panem Burmistrzem
nasza-orneta.pl/samorzad/sekcje/gm ... omine.html